Współpraca w organizacji spotkań polowych między firmami Syngenta i Danko Hodowla Roślin trwa już o d wielu lat i jak dotąd układa się wzorowo. Propozycje obu firm, prezentowane zapraszanym na spotkania rolnikom, znakomicie się uzupełniają i razem stanowią pełną ofertę.

Uczestniczy spotkania polowego mogli zobaczyć poletka pokazowe, wysłuchać prezentacji i porozmawiać na interesujące ich zagadnienia dotyczące ofert przygotowanych przez obie firmy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rolników, Syngenta zorganizowała punkt informacyjno-konsultacyjny, poświęcony tematyce bezpiecznego i odpowiedzialnego stosowania środków ochrony roślin. Uzupełnieniem interaktywnej prezentacji na ten temat, wzbogaconej quizem z nagrodami, była specjalnie przygotowana broszura. Można w niej znaleźć informacje na temat zasad bezpiecznego przechowywania i transportu środków ochrony roślin, przygotowania i przeprowadzenia zabiegu, a także utylizacji pozostałości i opakowań.

W ochronie zbóż podkreślano znaczenie jesiennej regulacji zachwaszczenia. W tym okresie Syngenta proponuje herbicyd Boxer, skuteczny w zwalczaniu miotły zbożowej. Szeroko omawiano także różne warianty ochrony fungicydowej. Na szczególną uwagę zasługuje tu preparat Tilt Turbo, do stosowania w zwalczaniu mączniaka. Do ochrony liścia flagowego i kłosa polecano mieszaninę preparatów Olympus i Artea. Ich stosowanie chroni rośliny przede wszystkim przed septoriozą i rdzą.

W rzepaku uwaga rolników koncentrowała się na problematyce związanej z przedwschodowym zwalczaniem chwastów. Proponowano sprawdzone rozwiązanie - Colzor Trio. Preparat ten charakteryzuje szerokie spektrum zwalczanych chwastów. Zwiedzający mogli zobaczyć również efekty działania preparatu Toprex, zarówno jako regulatora wzrostu jak i fungicydu. Można go stosować i wiosną i jesienią.

Syngenta ma również doświadczenie w uprawie kukurydzy. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć efekty działania preparatów Lumax i Elumis, służących do zwalczania chwastów w uprawie tej rośliny. Całości oferty Syngenta w kukurydzy dopełniała kolekcja odmian ziarnowych i kiszonkowych.

Syngenta, jako pierwsza w Polsce, pokazała 3 odmiany hybrydowe jęczmienia ozimego : Zzoom, Yoole, Hobbit. Odmiany już wkrótce będą oferowane na naszym rynku. Charakteryzują się one wysoką plennością oraz wartością paszową.