PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wieś internetem stoi

Autor: PAP/bb

Dodano: 08-02-2008 20:05

Tagi:

Mieszkańcy wsi mogli się jeszcze parę lat temu czuć poszkodowani, bo to przecież w miastach wcześniej można było korzystać z internetu. Teraz jednak szybko nadrabiają zaległości. Ci, którzy nie mają internetu w domu mogą korzystać z niego np. w Centrach Kształcenia na Odległość - pisze "Dziennik Zachodni".Projekt "Centra kształcenia na odległość na wsiach" jest dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Konkurs na jego realizację ogłosiło Ministerstwo Edukacji.

Dzięki temu w kraju ma powstać sieć 379 współpracujących ze sobą pracowni. Zakłada się, iż będą się mieściły wyłącznie na wsiach. Mają się przyczynić do zmniejszenia dysproporcji pomiędzy wsią a miastem. Na terenie województwa śląskiego powstawanie centrów koordynuje bytomskie Centrum Kształcenia Ustawicznego.

- Jesteśmy teraz na etapie wyposażania centrów w sprzęt. Właściwie wszystkie w województwie powinny ruszyć dosłownie na dniach - zapewnia Ryszard Kłak, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu. Z tego samego unijnego źródła są finansowane też tzw. wioski internetowe. Pierwszą w Polsce otwarto w grudniu ubiegłego roku we wsi Grabowa w gminie Łazy.

Aby uczestnicy kursów nie pogubili się w gąszczu informacji i w razie wątpliwości mogli zasięgnąć pomocy konsultantów z danej dziedziny, powstała specjalna platforma edukacyjna. Dzięki niej możliwa jest rozmowa z wykładowcą on-line. Osoby, do których mogą się zwrócić kursanci to między innymi nauczyciele, specjalizujący się w konkretnej dziedzinie.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!