Niewiarygodne. Tak można powiedzieć o tej strasznej tragedii, która dotknęła nas wszystkich. Wstrząsnęła ona Polską, Europą i Światem. Zginął Prezydent Polski a wraz z nim najważniejsze osoby w państwie – elita intelektualna i polityczna.

Ciało prezydenta zostało w niedzielę sprowadzone do Warszawy. W Moskwie natomiast trwa identyfikacja innych ofiar katastrofy.

Wszyscy przeżywamy tragiczną sytuację i utratę dla poszczególnych rodzin najbliższych, przyjaciół, znajomych, ale też dla całego narodu i dla naszego państwa Polskiego. Nie wiemy co nam Pan Bóg przez to chce powiedzieć, ale będziemy się nad tym zastanawiać i będziemy się starali przyjąć to doświadczenie, aby ono zaowocowało tym co może być najlepsze. Tak jak Krzyż i śmierć Chrystusa zaowocowały ofiarą odkupienia. Dla mnie osobiście takim pierwszym skojarzeniem po tym tragicznym fakcie była myśl, że niesłychanie dobitnie i boleśnie możemy dostrzec kto jest naprawdę Panem Życia. Tak nam się czasem wydaje, że to wszystko nam się należy, a tymczasem okazuje się, że tak nie jest, że jednak jest inny plan życia. Powierzamy Miłosierdziu Bożemu tych którzy odeszli, prosimy o światło i może z większą pokorę. Modlimy się za wszystkich – mówił w rozmowie z farmer.pl bp dr Jan Styrna z Diecezji Elbląskiej – krajowy duszpasterz rolników.

"W momencie śmierci bliskiego uderza w człowieka świadomość niczym niedającej się zapełnić pustki" ks. Józef Tischner.

W tragicznym wypadku pod Smoleńskiem 10 kwietnia zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz przedstawicielami polskiej delegacji na uroczystości katyńskie. Łączymy się w głębokim smutku i żalu z rodzinami i bliskimi Ofiar, a także ze wszystkimi Polakami w tak trudnych chwilach.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!