PRZEGLĄD PRACY: Przy wyborze pod inwestowanie w infrastrukturę, polscy operatorzy wciąż kierują się rejonami, w których ich nakłady będą mogły się jak najszybciej zwrócić. Netia jeden z operatorów na polskim rynku, główny konkurent Telekomunikacji Polskiej, w miejscowościach, gdzie nie ma sieci – proponuje Internet radiowy. Wybieramy głównie takie miejsca gdzie możemy mieć jak najwięcej klientów – mówi Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netii. – To z reguły przedmieścia, gdzie powstają osiedla domków jednorodzinnych. Na wsiach, zwłaszcza tych, o których wiadomo, że z Internetu będzie korzystało zaledwie kilka rodzin, nie inwestujemy.

Zdaniem Jacka Strzałkowskiego z Urzędu Komunikacji Elektronicznej o umożliwienie mieszkańcom korzystania z internetu, będą się starały same gminy. Dzięki pieniądzom unijnym mogą zalecać stawianie masztów, pozwalających na korzystanie z internetu bezprzewodowego.

Internet w Polsce będzie się rozwijał, bo to wielki biznes – twierdzi Andrzej Horodeński z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. – Uważam, że o małe miejscowości powinien zadbać Urząd komunikacji Elektronicznej i zlecić tam budowę sieci.

Z raportu „Diagnoza społeczna 2007” wynika, że ponad połowa gospodarstw domowych w Polsce jest wyposażona w komputery, a prawie 40 proc. ma dostęp do internetu. Polacy wykorzystują przed wszystkim Internet do: komunikowania się, wysyłania poczty elektronicznej oraz do szukania informacji.


Źródło: Nowa Trybuna Opolska          

Podobał się artykuł? Podziel się!