W Więcławicach, w gminie Michałowice, od 25 do 26 sierpnia trwać będą uroczystości Święta Plonów. Jak co roku uformowany zostanie korowód dożynkowy, który po uroczystej Mszy Świętej przejdzie na teren amfiteatru, gdzie odbędzie się część oficjalna. Wśród zaproszonych gości znajdują się przedstawiciele władz samorządowych oraz rządowych.

Repertuar Święta Plonów w Więcławicach przewiduje, oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych, również festyn oraz wiele gier i zabaw sportowych. Zaplanowano m.in. koncerty, turniej rodzinny, pokaz ogni sztucznych, spotkanie z Balladą „My z Kopydłowa”, zabawę letnich przebierańców.

Na uczestników tegorocznych Dożynek Wojewódzkich będą czekać fotoreporterzy „Gazety Krakowskiej”, którzy wykonają im bezpłatnie pamiątkowe zdjęcia. Zostaną one zamieszczone jeszcze tego samego dnia na pierwszej stronie okolicznościowego wydania gazety.

Podczas festynu przeprowadzona zostanie także aukcja obrazów, z której dochód przeznaczony zostanie na protezę ręki dla Moniki, mieszkanki Więcławic.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!