PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Wojsko wstrzymało zamówienia w firmie, która „odświeżała” wędliny

Wojsko wstrzymało zamówienia w firmie, która „odświeżała” wędliny

Wojsko wstrzymało zamawianie nowych partii żywności w firmie, która - według mediów - miała dodawać przeterminowane produkty do mięsa i wędlin - poinformował rzecznik MON Jacek Sońta.Stacja TVN podała w czwartek, że duży zakład mięsny z woj. kujawsko-pomorskiego od lat dodawał do swoich produktów wędliny i mięso wycofywane ze sklepów. Produkty miały też trafiać za granicę. Firma w wydanym w piątek oświadczeniu zaprzeczyła.

Jak powiedział rzecznik MON, wojsko zawarło z tą firmą umowę na dostawy w 2013 r. mięsa i wędlin do 25 jednostek wojskowych w kraju. - Decyzją szefa służby weterynaryjnej wstrzymano we wszystkich jednostkach wojskowych zamawianie nowych partii żywności w tej firmie do czasu wyjaśnienia wątpliwości - powiedział Sońta.

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak napisał w czwartek wieczorem na Twitterze, że zlecił skontrolowanie sprawy Wojskowemu Inspektorowi Weterynaryjnemu i Departamentowi Kontroli MON. Ocenił, że jeśli doniesienia mediów się potwierdzą, będzie to "absolutny skandal".

- Kontrola trwa, a Wojskowy Inspektor Weterynaryjny polecił wstrzymać wydawanie produktów i zabezpieczyć środki spożywcze w magazynach - poinformował Sońta. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • rol-nick 2013-03-13 06:42:38
  Sorry ale nie mogłem się powstrzymać

  mamy i tygrysy i rosomaki w rysie i mućki i dziki i co tam jeszcze ze zwierzyny się uchowało i nie poszło na żyletki

  Kto rozwinie te skróty odzwierzęce uzywane przez wojsko?
 • arszczecin 2013-03-12 16:13:17
  wojskowy weterynarz ? to my mamy w wojsku jeszcze tygrysy
 • Nina 2013-03-12 15:56:31
  Brawo za decyzję!!
 • grt 2013-03-12 08:15:57
  A kiedy ostatni raz rutynowo wojskowy weterynarz kontrolował to jedzenie? To dopiero jest skandal!
 • ukasz 2013-03-10 16:23:09
  poborowi kiedys wszystko zjedli teraz zostali zawodowi wyjadacze i im sie marzy nawet mundur od versace ja jak byłem w woju 2004/05 to też do sinek resztki zabierali
 • kissmy... 2013-03-10 13:32:02
  wojsko akurat powinno być przygotowane na konsumowanie takich specjałów, należałoby jednak docenić wkład zakładu ($) we współpracę z wojskiem i nie przekreślać go, chyba że potrzeby się zmieniły, kiedyś przy JW były chlewnie i nic się nie marnowało, a dzisiaj wojsko nie kupuje nawet produktów, tylko wszystko na gotowo, a w czasie wojny może cateringu na odpowiednim poziomie zabraknąć
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!