Minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz przyjął dziś charge d`affaires a.i. Ambasady Demokratycznej Republiki Konga Isidore MAVAMBU MATUMONA.

Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Przedstawiciel Demokratycznej Republiki Konga podziękował za przyjęcie i wyraził nadzieję, że niedawno nawiązana współpraca będzie dalej kontynuowana pomimo zmiany na stanowisku szefa resortu. Minister Wojciech Mojzesowicz przedstawił sytuację polskiego rolnictwa i przetwórstwa. Podkreślił najwyższy, europejski standard polskich zakładów mięsnych i wyraził zainteresowanie podjęciem współpracy w tej dziedzinie. Ponadto poruszane były następujące zagadnienia, które mogłyby być tematem wzajemnego zainteresowania: mechanizacja rolnictwa, finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw, biopaliwa, nawozy.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz zaproponował zorganizowanie przyjazdu kongijskich rolników w celu zapoznania się z technologią wykorzystywaną w polskich gospodarstwach.
Gość ministra podtrzymał wcześniejsze zaproszenie do złożenia wizyty w Demokratycznej Republice Konga. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz przyjął zaproszenie, ale ze względu na obowiązki, jakimi jest obarczony w kraju, nie będzie mógł złożyć tej wizyty. Zapewnił jednak swojego gościa, że wyśle delegację doświadczonych i wykwalifikowanych osób w możliwie najszybszym terminie, na przykład w październiku.

Źródło: MRiRW

Podobał się artykuł? Podziel się!