Imprezę zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR) w Szepietowie. W jej ramach odbyły się też Dni Doradztwa Rolniczego oraz 1. Ogólnopolska Wystawa Drobiu.

Najważniejszym punktem imprezy był pokaz zwierząt hodowlanych, spośród których wyłoniono superczempiony i czempiony wystawy.

W kategorii bydło mleczne superczempionem została krowa Adama Pietruszyńskiego ze Stradun k. Ełku (Warmińsko-Mazurskie). Superczempionem bydła mięsnego został byk z Gospodarstwa Rolnego Jerzego Magowskiego z Będzitowa (Kujawsko-Pomorskie), natomiast superczempionem w kategorii jałówka została krowa Wiesława Kuleszy z Rębieszewa (Podlaskie).

Wybrano również superczempiony i czempiony wśród koni, trzody chlewnej i owiec.

Jak powiedział  zastępca dyrektora PODR Marek Skarżyński, co roku impreza przyciąga bardzo wielu zainteresowanych - zarówno rolników jak i firmy - z całego kraju. Jego zdaniem każda większa firma zabiega o obecność w Szepietowie. Ocenił, że impreza jest dobrą okazją dla rolników, by nawiązać kontakty, spotkać się z innymi hodowcami i wymienić doświadczeniem.

Podczas imprezy rolnicy mogli też zasięgnąć rady przedstawicieli instytucji wspierających rolnictwo np. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Agencji Rynku Rolnego.

Mogli też zwiedzić stanowiska blisko 300 producentów sprzętu i maszyn rolniczych, stosujących najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oraz wysłuchać wykładów.

W ramach imprezy odbyła się też 1. Ogólnopolska Wystawa Drobiu, w której wzięło udział ponad 20 hodowców. Przywieźli ze sobą stadka m.in. kur leśnych i mięsnych, kaczek, gęsi, przepiórek japońskich czy kur ozdobnych. Wystawa drobiu co roku ma się odbywać w innym Ośrodku Doradztwa Rolniczego, a do Szepietowa wracać co trzy lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!