Podczas ostatniego posiedzenia dotychczasowego zarządu podjęto uchwałę o dofinansowaniu wystawy zaplanowanej na 4-5 czerwca. W tym roku będzie ono większe niż zwykle. Nie tylko izba finansuje imprezę, ważnym partnerem w organizacji wystawy jest również Opolski Urząd Marszałkowski.

Pytania ofertowe trafiły już do poszczególnych hodowców, którzy każdego roku prezentują swoje osiągnięcia. Jak powiedział dyrektor biura izby Sebastian Sachta – w tym roku dofinansowanie ze strony izby będzie większe. Tegoroczna wystawa ma również z racji terminu przyciągnąć więcej młodych ludzi. Zaproszone  zostaną szkoły o specjalizacji rolniczej. Promocja tej branży jest bowiem jednym z działań statutowych izby, duży nacisk będzie też połozony na promocję postaw związanych z konsumpcją produktu regionalnego. Sachta dodaje, że skład nie powinien być pomniejszony. Zgłosiło się już kilkunastu hodowców i zapraszani są kolejni.

Wiosenna wystawa to możliwość sciągnięcia większej ilości zwiedzających oraz komfort dla ludzi i zwierząt ze względu na niższe temperatury niż w lecie. – Będziemy chcieli zachęcić również szkoły rolnicze z naszego regionu do obejrzenia wystawy – zapewnia dyrektor biura Izby Rolniczej w Opolu Sebastian Sachta.

Podobał się artykuł? Podziel się!