PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Za tydzień wyjdą na ulicę

Autor: opr. red.

Dodano: 21-04-2009 11:03

Tagi:

Na wsi jest coraz gorzej, a rozmów z rządem jak nie było, tak nie ma. Za tydzień staniemy więc do protestów w całym krajuWiosenne prace polowe w pełni, ale za tydzień o 8 rano rolnicy z „Solidarności” mają się pojawić przed wojewódzkimi siedzibami rządowych agencji rolnych.

Jerzy Chróścikowski przewodniczący NSZZ „S” RI, senator PiS: jest to termin niezbyt dogodny dla rolników, ale nie możemy czekać i mówić, że jest wszystko wspaniale w rolnictwie. Sytuacja na rynku mleka dalej się nie poprawia, więc kryzys postępuje coraz większy, na rynku zbóż jest tragedia w tej chwili, nic się nie zmieniło – oczekujemy natychmiastowego działania rządu.

Minister rolnictwa odpowiada, krótko.

Marek Sawicki – minister rolnictwa: ja rozumiem, że jest jakieś polecenie polityczne, które pan Chróścikowski realizuje. Rolnicza ”Solidarność” narzeka również, że rząd nie chce ze związkiem rozmawiać. Zaproszenie wysłano do premiera, ale bez efektu. Rozmowy z samym ministrem rolnictwa odbywają się regularnie, ale to nie wystarcza.

Marek Sawicki – minister rolnictwa: było zaproszenie dla "Solidarności", dla całego prezydium na kolejne konsultacje i kolejne dyskusje. Senator Chróścikowski odmówił, nie podając praktycznie powodów dlaczego nie chce rozmawiać.

Jerzy Chróścikowski przewodniczący NSZZ „S” RI, senator PiS: rząd powinien z nami rozmawiać. I jeżeli rząd podejmie rozmowy jeszcze przed poniedziałkiem, to możemy zawiesić protest. Na kolejne rozmowy na razie się jednak nie zanosi. Marek Sawicki deklaruje tylko, że protestowi będzie się przyglądał.

Źródło: Agrobiznes/Witold Katner

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!