PRZEGLĄD PRASY: Transakcja pozwoli firmie zwiększyć sprzedaż w kilku dużych województwach, w tym w zachodniopomorskim i Wielkopolsce - podkresla Beata Drewnowska.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Łmeatu z Łukowa ma zdecydować o podziale 8,5 mln zł zysku netto za 2007 r. Udziałowcy ustalą także, jaką część tej kwoty przeznaczyć w tym roku na inwestycje. Jedną z nich ma być przejęcie centrum dystrybucyjnego.

(...) Hurtownia, którą kupi łukowski zakład, będzie jego piątym centrum dystrybucyjnym. Ma już takie w Zamościu, Lublinie, Warszawie i Łukowie. Razem z nowym centrum Łmeat kupi także supermarket, w którym stworzy duże stoisko z własnymi produktami. Dostawę pozostałych towarów firma zieci zewnętrznej spółce. W grę wchodzą Emperia, Bać-Pol oraz Chata Polska.

Spółka nie wyklucza przejęcia innych zakładów mięsnych. Nie stanie się to jednak w 2008 r.(...) Obecnie ok. 30 proc. produktów firmy trafia na eksport. Łmeat jest jednym z pięciu zakładów, które otrzymały uprawnienia do eksportu na rynek rosyjski.

Źródło: Rzeczpospolita

Podobał się artykuł? Podziel się!