PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zarzut dla myśliwego podejrzanego o postrzelenie kobiety

Zarzut dla myśliwego podejrzanego o postrzelenie kobiety Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 04-10-2018 10:32

Tagi:

Mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, który brał udział w polowaniu, jest podejrzany o przypadkowe postrzelenie kobiety w miejscowości Bezpraw. Kula przebiła karoserię samochodu, którym jechała i raniła jej nogi. Pokrzywdzona przebywa w szpitalu."Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku zdrowia pokrzywdzonej. Czyn ten zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności" - poinformował PAP w czwartek rzecznik kołobrzeskiej policji Tomasz Kwaśniak.

Prokuratura dopiero będzie decydować o tym, czy wnieść do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Podejrzany, mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, został zatrzymany przez policję w środę. Według wstępnych ustaleń dochodzenia wynika, że do przypadkowego postrzelenia kobiety doszło podczas trwającego w okolicy polowania.

Kobieta we wtorek ok. godz. 22 przejeżdżała samochodem przez miejscowość Bezpraw, gdy karoserię jej samochodu przebiła kula i raniła obie jej nogi. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, w którym nadal pozostaje. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformował PAP rzecznik kołobrzeskiej policji, badania lekarskie potwierdziły, że obrażenia, które odniosła mają charakter ran postrzałowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (16)

 • Miro 2018-10-05 20:09:02
  Do więzienia z tak bezmyślnym myśliwym przecież mógł zabić
 • Yugo 2018-10-05 15:11:59
  Deko

  Ta...., a świstak zawija w papierki.
 • deko 2018-10-05 12:19:13
  Yugo I RRo są podstawieni aby mieszać na lini Rolnik - Myśliwy.
 • Yugo 2018-10-05 00:40:08
  Artykuły o wypadkach na tym portalu powinny tak być napisane,...na
  jadącą spokojnie maszynę rolniczą którą kierował mieszkaniec wsi..... najechał samochód osobowy marki X......... w wyniku wypadku trzy osoby w ciężkim stanie zostały zostały przewiezione do szpitala. Policja bada przyczynę wypadku. Kierowca rolniczej maszyny miał 2.5 promila alkoholu we krwi.
 • Yugo 2018-10-05 00:12:05
  Mój tekst został zbanowany ponieważ napisałem że powoli zbieram materiały na nieobiektywnie piszących dziennikarzy do Ministerstwa Sprawiedliwości i ministra Z. Ziobry czy taki sposób podawania informacji nie jest przypadkiem podżeganiem do nienawiści społecznej w państwie prawa i demokracji jakim jest obecnie Polska.
  Napiszę również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
  • RRo 2018-10-05 00:40:35
   Yugo, wydaje mi się, że powoli "wypłaszamy" z tego forum innych "forumowiczów". Może inny poziom abstrakcji? Proponuję ci, abyś w walce o demokracje zwrócił się do redaktora naczelnego Farmera, Wojciech Denysiuk. Farmer jest Spółką z o.o., a ja cenie prywaciarzy, są uczciwi, chcą zarabiać pieniądze.
 • Bosak 2018-10-04 21:15:33
  Jak zwykle RRo w akcji. Dla niego jak pijany na traktorze to zawsze rolnik. Jak myśliwy kogoś postrzeli to też pewnie nie myśliwy tylko może rolnik. Chce określeń "Pijany Rolnik" to ok ale jakie tutaj da? Może "Bez mózgowy Myśliwy" Bo jak można inaczej nazwać kogoś co strzela w ciemnościach a jego jedynym oświetleniem są światła jadącego samochodu. Rusz w końcu głową RRo takie coś to nie polowanie tylko próba zabójstwa postronnej osoby. Wystarczyło kilka centymetrów bo i tak pewnie nie wiedział gdzie strzela.
  • RRo 2018-10-04 22:30:17
   Do Bosak. RRo w akcji dokładnie wytłumaczył, jak to mogło być i jednoznacznie stwierdził, że to nie był „tłusty buc w kapeluszu z piórkiem, prokurator z Warszawy”, tylko mieszkaniec powiatu. Myśliwy to nie zawód, to taka sama pasja jak lotnik amator czy nurek. Pasja wielu zawodów. Rolników-Myśliwych jest 16.000, a znam jednego mocno bogatego, co jeździ na polowania do Afryki. I bezmózgowy myśliwy może być rolnikiem i lekarzem, czy nauczycielem.
   A pijany na traktorze to w 99% rolnik.
   Raczej aptekarze nie odwożą dzieci do szkoły traktorami.
   Boli cię, że ja myśliwy oskarżam innego myśliwego, niewiadomo jakiej profesji i żądam dla niego kary.
   Bo ty rolnik „Bosak” zawsze będziesz bronić pijanego rolnika, choćby takiego jak opisany w artykule „Jeden traktorzysta – dwie poszkodowane kobiety”. Kompletnie pijany rolnik spowodował wypadek, uciekł, i zostawił traktor na drodze i spowodował drugi wypadek. To było działanie mogące spowodować wiele ofiar śmiertelnych.
   Zanim siądziesz do klawiatury naucz się podstawowych pojęć.
   ZABÓJSTWO jest to przestępstwo UMYŚLNE polegające na pozbawieniu człowieka życia.
   A to był ‘bezmózgowy” myśliwy, może rolnik, może nauczyciel, może policjant. Młody, 30-to letni, napalony na strzelanie. I za „bezmózgowie„ poniesie karę.

   A Ty Bosaku będziesz bronić pijanego rolnika, co powoduje śmiertelne wypadki, bo to Rolnik,
   zdrowa tkanka narodu, żywiciel i zbawiciel, sam premier Morawiecki powiedział, że „nie byłoby niepodległości bez trudu polskiej wsi”, więc ja Rolnik Boska i po pijaku się trudzić mogę na chwałę Narodu Polskiego. I zawsze zachowuję mój rolniczy standard, po pijaku, bez uprawnień i najlepiej niesprawną maszyną.
   A co? Rolnikowi podskoczysz? Traktora mi Rolnikowi nie zabierzesz, ja „żywią i bronią” i po pijaku potrafię, i dalej będę sobie bez uprawnień i po pijaku jeździł. Bo mi się tak podoba.
   A że trup ściele się gęsto, to wina trupa, sam sobie winien.
   . . potępiam wszystkich „bezmózgowych” myśliwych i wszystkich pijanych rolników. Tylko, że Myśliwi są karani, a rolnicy nie, bo mają społeczną akceptację takich jak Bosak do jeżdżenia po pijaku i powodowania śmiertelnych wypadków.
   • Bosak 2018-10-05 12:16:39
    RRo idz do szkoły naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem próba zabójstwa a nie zabójstwo a to dwie różne rzeczy których Ty nie ogarniasz. Niby potępisz Myśliwego ale zawsze musisz wtrącić wątek o rolnikach tak dla odwracania kota ogonem. I jeszcze jedno ja nie bronię pijanych rolników to już Ty wymyśliłeś z braku argumentów. Twoje wywody są naprawdę bardzo słabe oparte na wymysłach swojej chorej wyobrazni bo nie znasz ludzi a wiesz co mają na myśli. Jesteś pośmiewiskiem.
 • Yugo 2018-10-04 13:10:47
  Proszę mi powiedzieć co ma wspólnego portal rolniczy o zwierzętach hodowlanych, maszynach rolniczych czy uprawach rolnych do przypadkowego postrzału na polowaniu przez myśliwego.

  W zakładce fakty mój tekst został zbanowany


  • RRo 2018-10-04 20:54:34
   Yugo, Farmer (a w szczególności redaktor Grzegorz Tomczyk) krytykowany przez RRo i Yugo za strach przed skojarzeniem „rolnik” + „pijany” i manipulację tytułami wprowadził prosty manewr – CENZURĘ.
   W artykule „Jeden traktorzysta – dwie poszkodowane kobiety” zamieściłem długi i niewygodny dla farmera i G. Tomczyka wpis. Został on usunięty. Podczas dalszej dyskusji z G. Tomczykiem, gdy zarzuciłam mu cenzurę, redakcja usunęła mój komentarz i redakcja zamieściła wpis jak poniżej:

   . .„Redakcja farmer.pl 2018-10-03 12:18:09. Nie cenzurujemy Państwa komentarzy, usuwamy
   . . tylko te, które łamią nasz regulamin, dlatego właśnie Pański wpis został usunięty. Opinie na
   . . nasz temat, nawet te negatywne, szanujemy. Pozdrawiamy, Redakcja farmer.pl”

   Oczywiście przeczytałem „Regulamin Serwisu”, i nie ma tam ANI JEDNEGO SŁOWA na temat możliwości cenzury wpisów, i jakie kryteria musi spełniać wpis, aby nie był ocenzurowany.
   Jest za to bardzo dużo słów, ile trzeba zapłacić, aby skopiować tekst z Farmera.
   Wejdź sobie na zakładkę „redakcja” – nie pojawia się tam nazwisko Grzegorz Tomczyk. Nie ma go, niebyt. Redaktorem naczelnym jest Wojciech Denysiuk, jak ci się chce, uderz do niego.

   W zasadzie masz racje, co obchodzi portal rolniczy, że kobieta, NIE rolniczka, ucierpiała w wyniku postrzału, a sprawcą był też NIE rolnik. Równie dobrze Farmer mógłby napisać, że samochód z kolumny prezydenta potrącił dziecko na pasach, co tez jest prawdą.

   Jednak ja lubię tłumaczyć wszędzie, gdzie można, że myśliwi są poddani stałej kontroli zawsze i wszędzie, i stracą pozwolenie na broń na przykład jeżeli spóźnią się z deklaracją podatkową i Urząd Skarbowy wytoczy im sprawę Karno-Skarbową. Albo myśliwy pojedzie po pijaku na rowerze i będzie miał więcej niż 0,5, a strzelba leży o 100 km dalej w domu, to obligatoryjnie traci pozwolenie na broń.

   I wciąż tłumaczę, że dziki są rządowe.

   Ale na CENZURĘ nic nie poradzisz, trzeba tylko zawsze i wciąż przypominać o tym innym forumowiczom, co czytają i do jakich środków sięga Farmer, aby zostały tylko wygodne dla Farmera wpisy. No i może Farmer by wreszcie pokazał ten REGULAMIN, na który się powołuje, bo ja go na stronie nie znalazłem.
   Pozdrowienia dla naczelnego Wojciecha Denysiuka !
 • RRo 2018-10-04 12:10:09
  już jestem, i piszę:
  Ciężka sprawa, postrzelona kobieta przez karoserię samochodu, to nie śrut, lecz kula sztucerowa. Każdy doświadczony myśliwy zauważy, że było to polowanie indywidualne, jeżeli to była godzina 22, we wtorek 2 października. O godz. 22 panowała całkowita ciemność, słońce dnia 2 października zachodzi o 18.20, a całkiem ciemno jest od 20.oo. Polowania zbiorowe kończą się o zachodzie słońca.
  Czyli gość wyszedł we wtorek na polowanie indywidualne, nocne i czekał na dziki, albo na ambonie albo z podchodu. Dlatego też łatwo go był zidentyfikować, bo był wpisany w książkę wyjść w tym miejscu.
  Inny problem: Księżyc dnia 2 października wschodzi o 23.09 nad horyzontem, świeci dobrze ok. 24.oo. Myśliwy „mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego”, czyli nie miasta Kołobrzeg, lecz okolicznych wsi. Możliwe, że to również Rolnik, a z całą pewnością nie „tłusty buc w kapeluszu z piórkiem, prokurator z Warszawy”. Inne źródła (rmf24) podają, że był to sprawny 30-letni myśliwy. Strzał oddano niedaleko szosy, między Zieleniewem a Kombinatem Budowlanym w Bezprawiu. Kula trafiła w jadącą skodę (źródło gs24) Jest to 400 m odcinek drogi przez las, z obu stron las.
  Trudno sobie wyobrazić, jak myśliwy mógł strzelać, gdy na drodze jechał samochód, z pewnością na światłach, bo to pełna noc (godz. 22). Jeszcze trudniej pojąc, jak widział cel, skoro była całkowita ciemność. Może było czyste niebo i gwiazdy, wtedy na jasnej trawie można rozpoznać sylwetkę dzika. Moje podejrzenia, jedynie przypuszczenia, że mógł strzelać do dzika którego zobaczył w długich światłach samochodu, rykoszet od asfaltu lub kamienia trafił w auto. Lub używał noktowizji, ale noktowizja na tych terenach jest zabroniona i również jej użycie karalne.
  Jak by nie było, nie zachował ostrożności. A myśliwy ZAWSZE jest winien, jeżeli ktoś zostanie postrzelony, chyba, że był to rykoszet.
  Czeka go utrata pozwolenia na broń, zapewnie konfiskata broni, wyrzucenie z PZŁ, kara finansowa i więzienie. Jedynie jeżeli balistyka stwierdzi rykoszet, to więzienie nie. Ale pozostaje pytanie, jak strzelał w ciemności o 22, i dlaczego w kierunku drogi, na której jechał oświetlony samochód?
  Z cała pewnością wyleci z PZŁ i straci pozwolenie na broń.
  „Regulamin polowań”: § 7. ,
  2. Myśliwy polujący w nocy jest obowiązany zachować wyjątkową ostrożność, a w szczególności:
  1) znać dokładnie teren w rejonie polowania;
  2) nie strzelać w kierunku osad i dróg publicznych;
  3) przed strzałem osobiście rozpoznać przez lornetkę cel i teren na linii strzału;
  Wyjątkowej ostrożności nie zachował. Strzelał w kierunku drogi publicznej. Jest winien.
 • Anna 2018-10-04 11:25:30
  Napisze nasz kolega RRo, bez obaw i statystyka też będzie, a może ten myśliwy w był kawalerem i ustrzelic chciał pannę, to żart
 • pogromca polowaczy 2018-10-04 10:59:24
  Gdzie jest nasz naczelny forumowy polowacz Rro czy jak tam mu. Może napisze coś o wypadkach spowodowanych przez myśliwych. Pisanie o wypadkach w rolnictwie przychodzi mu jakoś łatwo.
  • RRo 2018-10-04 21:03:48
   Ja „polowacz” tępię wypadki na polowaniach i wypadki rolników.
   Tych na polowaniach jest 1 do 4 rocznie. Tych u rolników jest 17.000 rocznie. „Pogromca” prosił o statystykę: oto jest: Na 14 milionów rolników jest rocznie (rok 2017) 17.000 wypadków. Czyli 0,12%. (jedna dziesiąta procenta) Na 125.000 myśliwych jest wypadków rocznie 3. Czyli 0,002% (jedna tysięczna procenta). Gdyby myśliwi mieli rocznie tyle wypadków co rolnicy 0,12% to rocznie musiało by być 152 wypadków u myśliwych. Wyobraź sobie, „Pogromco”, 152 wypadki rocznie ! A jest ich tak mało tylko dlatego, że Myśliwi wprowadzili drastyczne kary. Rolnicy mają wypadki w (….) głębokim poważaniu, bo tak jest i już, zabiło go i jest trup. Jak się zacznie zabierać traktory pijanym rolnikom, to wypadków będzie mniej. Nie ma pręgierza publicznego na rolników, a jest bardzo potrzebny.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.15.20
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!