Szukamy przepisów, które nie będą daniem samym w sobie (jak pierogi i naleśniki, którym poświęciliśmy majową edycję konkursu Przepis „Farmera”), ale dodatkiem do dania głównego, dobrze komponującym się z całością i podkreślającym smak pozostałych jego składników.
Tradycyjnie przyjęło się, że do mięsnych – ale nie tylko – sosów podaje się różnego rodzaju kluski zarówno mączne (kładzione, francuskie, makaron), jak i ziemniaczane (kopytka, kluski śląskie, gnocchi, pyzy), które przyjmą na siebie część tej zawiesistej substancji, dzięki czemu mniej jej utracimy i wyeksponujemy jej aromat. Popularne w takim kontekście bywają też miękkie formy ziemniaków, np. purée.

Natomiast do mięs w kawałkach, różnego rodzaju pieczeni, kotletów czy mięs smażonych, chętniej serwujemy ziemniaki o nieco bardziej zdecydowanym charakterze, np. pieczone, smażone czy frytki.
W jeszcze innej kategorii znajdą się zapiekanki, nadziewane kluski (pyzy, knedle) czy placki ziemniaczane, którym niewiele potrzeba, by stać się samodzielnym daniem, ale równie dobrze odnajdą się w towarzystwie warzyw czy mięsnego sosu.

Konkurs kulinarny Przepis „Farmera”

W tej edycji naszego konkursu poszukujemy zarówno tradycyjnych, smacznych i sprawdzonych przepisów, jak i niecodziennych rozwiązań – oryginalnych lub regionalnych receptur na ziemniaczane i mączne dodatki do dań głównych. Zgłoszenia (przepis + zdjęcia) można przesłać na adres mailowy: kuchnia@farmer.pl lub tradycyjnie na adres redakcji: redakcja „Farmera”, al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa, z dopiskiem: przepis „Farmera”.
Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 16.10.2017 r. Zwycięski przepis ukaże się w listopadowym wydaniu „Farmera”, a jego autor otrzyma nagrodę niespodziankę.

Podobał się artykuł? Podziel się!