PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

ZT Bodaczów zmienią właściciela?

Największy zakład w Polsce, który przetwarza rzepak może wkrótce zmienić właściciela. Obecnie trwa poszukiwanie inwestora z zewnątrz, informuje "Puls Biznesu".Problemy ZT w Bodaczowie zaczęły się w momencie, gdy unowocześniono zakład. Na ten cel, jak informuje rzecznik prasowy zakładów, firma wydała 150 mln zł. W tym celu zaciągnęła pożyczkę od inwestora finansowego, funduszu Darby (z grupy Templeton), który przez spółkę celową stał się właścicielem 8 proc. udziałów firmy.

Jak informuje prezes ZT, Paweł Skerczyński, potencjał zakładu nie jest wykorzystywany nawet w połowie, a powoduje to brak środków obrotowych na skup rzepaku. ZT podpisały umowy kontraktacyjne z rolnikami na wiele tysięcy ton rzepaku i teraz nie mają środków na wypłacenie pieniędzy. Władze spółki argumentują to również tym, iż fundusz nie zgodził się na dokapitalizowanie firmy, stąd brak udzielenia kredytów na spłatę zaległości. 

Rolnicy i samorząd czekają na pieniądze od ZT ponad miesiąc. Zakład obiecał, że zostaną one zapłacone w całości do końca września. Jednak samorządowcy są sceptyczni i nie wierzą w puste słowa nie posiadając stosownych dokumentów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!