Umowy podpisano w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emira Dubaju szejka Mohammeda bin Rashida Al-Maktouma, który przebywa w Warszawie z trzydniową wizytą.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister gospodarki ZEA Sultan bin Saeed al-Mansouri podpisali porozumienie o współpracy w dziedzinie innowacji oraz małej i średniej przedsiębiorczości. Jak podkreślono na stronach internetowych resortu gospodarki, "dokument przyczyni się w istotny sposób do rozwoju dwustronnej współpracy". Porozumienia po stronie polskiej będzie realizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Porozumienie w dziedzinie rolnictwa, bezpieczeństwa rolnictwa, bezpieczeństwa żywności, współpracy naukowo-badawczej oraz marketingu rolnego i spożywczego podpisali minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz emiracki minister stanu ds. zagranicznych Anwar Mohammed Gargash.

Minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Lena Kolarska-Bobińska oraz minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych ZEA Hamdan bin Mubarak al-Nahyan podpisali z kolei porozumienie w sprawie współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badań naukowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!