PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Powstało Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów - Kukiz'15

Powstało Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów - Kukiz'15 Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz informując w środę na konferencji prasowej w Sejmie o powstaniu Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów - Kukiz'15, podkreślił, że ma ono jednoczyć rolników i konsumentów, tak aby mówili jednym głosem; Fot. Żelazna Studio

Zjednoczenie rolników, producentów zdrowej żywności, przetwórców i konsumentów oraz zrównanie ich szans na polskim rynku z dużymi organizacjami - to główny cel Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów - Kukiz'15, które powstało z inicjatywy posłów tego klubu.Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz informując w środę na konferencji prasowej w Sejmie o powstaniu Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów - Kukiz'15, podkreślił, że ma ono jednoczyć rolników i konsumentów tak, aby mówili jednym głosem.

- Od 26 lat nie ma w Polsce opcji politycznej, która interesowałaby się losem rolników indywidualnych. PSL pracuje na rzecz swojego partyjnego klanu, opanował agencje rolne, spółki skarbu państwa. Czas wziąć sprawy w swoje ręce - zapowiedział Kukiz.

Szef sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Sachajko (Kukiz'15) ocenił, że powstanie stowarzyszenia, to "historyczny dzień". - To jest Stowarzyszenie łączące wszystkie środowiska, które będzie reprezentowało całość społeczeństwa, mieszkającego na wsi, ale również społeczeństwa, które mieszka w mieście. Nie możemy dalej pozwolić na dzielenie konsumentów i rolników. Polacy są jedni - przekonywał poseł.

Posłowie Kukiz'15 zaprosili do Stowarzyszenia wszystkich, którym zależy na dobru Polski. - Apeluję absolutnie do wszystkich środowisk, dla których bliskie są losy rolnika, o udział w działaniach Stowarzyszenia, wszyscy powinni się jednoczyć - przekonywał Kukiz.

Aby zintegrować środowiska rolników i konsumentów, Stowarzyszenie planuje powołać powiatowe, regionalne i ogólnopolskie spółdzielnie, jednoczące rolników, producentów, przetwórców żywności i konsumentów.

Sachajko przekonywał, że Kukiz'15 działa w interesie rolników i konsumentów. Jako przykład podał, złożony przez klub Kukiz'15 projekt ustawy o sprzedaży żywności przez rolników.

Projekt zakłada dopuszczenie w ramach sprzedaży żywności przez rolników wyłącznie produktów żywnościowych przetworzonych w sposób naturalny i tradycyjny, bez sztucznych i identycznych z naturalnymi dodatków, produkowanych na terenie własnego gospodarstwa rolnego. Artykuły te będą musiały być oznakowane, m.in. powinny zawierać adres gospodarstwa i przybliżony skład produktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Ania 2016-05-05 10:49:57
  Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że lokalni rolnicy ze swoimi zdrowymi produktami zawładną lokalnymi rynkami.
 • Kalosz 2016-05-04 23:18:42
  wg mnie to świetna inicjatywa
 • Tomasz 2016-05-04 21:52:27
  a jak bedzie z dzikami i tymi funduszem odszkodowawczym co wojewoda miał szacować?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!