Zawieszenie zarządu ANR jest pokłosiem ostatnich aresztowań rolników zamieszanych w ustawianie przetargów organizowanych przy udziale Agencji.

- Uważam, że tę sprawę trzeba do końca wyjaśnić - mówiła premier. - Zarząd, który w tej chwili jest, będzie zawieszony, będzie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządzał Agencją - zaznaczyła. Szefowa rządu dodała, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeprowadzi "szczegółową kontrolę tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w Agencji".

Premier podkreślała, że kontrola w Agencji "jest niewątpliwie ważna w świetle tego, co się wydarzyło". Według szefowej rządu "cały proces powinien być transparentny". - Jeśli nie zawiniło kierownictwo Agencji to niech prokuratura wyjaśnia sprawę w innym obszarze. Jeśli zawiniło kierownictwo Agencji to prokuratura również tym ma się zająć - zaznaczyła premier. - Ta sprawa musi być bardzo szczegółowo wyjaśniona - podsumowała.

Rzecznik rządu Cezary Tomczyk potwierdził PAP, że premier mówiąc o zawieszeniu zarządu Agencji odnosiła się do kierownictwa oddziału ANR w Szczecinie. Taką informację przekazał PAP rzecznik resortu rolnictwa Witold Katner.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!