Fabryka w Hajnówce jest już siódmym zakładem Pronaru zlokalizowanym na Podlasiu. Teren zakładu ma powierzchnię 90 tys. metrów kwadratowych. Przy pomocy nowoczesnego parku maszynowego będą tam produkowane osie, półosie, układy jezdne i przekładnie. W związku z otwarciem hali firma poszerzy kadrę pracowników. Pronar jest największym pracodawcą w województwie podlaskim zatrudniającym ponad 2 tys. osób

Pozostałe fabryki znajdują się w Narwi (trzy zakłady), Narewce, Siemiatyczach i Strabli. Ich łączna powierzchnia to jak 80 boisk piłkarskich. 

To bardzo dobry rok dla podlaskiej firmy. W ostatnim miesiącu Pronar otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za przenośnik taśmowy Pronar MPT 18g. Ten rok to także kolejne wzrosty sprzedaży. Świetnie rozwija się eksport maszyn do Niemiec. Pronar zanotował tam aż 28 procentowy wzrost sprzedaży, zwiększając z 65 do 68 procent swój udział w niemieckim rynku.

Polskiemu producentowi bardzo dobrze układa się również sprzedaż na Węgrzech, w krajach Beneluxu, Anglii oraz Szwajcarii. Dokładne dane zostaną prawdopodobnie przedstawione w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!