Portal SadyOgrody.pl to aktualne doniesienia dotyczące rynku owoców i warzyw, cen tych surowców, przetwórstwa oraz szereg porad z dziedziny nawożenia, ochrony roślin oraz techniki sadowniczo-ogrodniczej.

Czytelnicy docenili formułę serwisu, co uwidaczniają statystyki. Październik 2015 r. upłynął pod znakiem zbiorów jabłek oraz wielu gatunków warzyw. Uwagę naszych czytelników skupiały także wybory parlamentarne, które przyniosły zmiany w resorcie rolnictwa. Warto także zwrócić uwagę, że żywo zareagowaliśmy na doniesienia dotyczące podatku VAT od wycofywanych z rynku (zgodnie z
rozporządzeniem unijnym) owoców i warzyw, zamieszczając w serwisie szereg komentarzy dotyczących tego problemu. Na wzrost oglądalności wpłynęło także unikalne badanie: „Barometr cen skupu jabłek przemysłowych", które pokazuje naszym czytelnikom aktualne ceny oraz trendy w tym sezonie.

Powyższe tendencje potwierdza również fakt, że trzema najchętniej odwiedzanymi przez naszych czytelników podserwisami były: Owoce, Prawo i dotacje oraz Agrotechnika.

Portal sadyogrody.pl nie spocznie na laurach! Na kolejne tygodnie szykuje kolejne ciekawe tematy artykułów oraz wywiady z przedstawicielami branży. Nadal będzie monitorować ceny jabłek oraz możliwości eksportowe dla tych owoców. Redakcja będzie także zajmować się tematem rozwoju grup producenckich oraz możliwościami pozyskania dotacji i dopłat unijnych, które pojawią się z początkiem 2016 roku.

Na łamach portalu czytelnicy odnajdą także pełne relacje z konferencji „Sady i Ogrody", która odbędzie się 19 listopada na Stadionie PGE Narodowy. Będziemy na niej gościć ekspertów rynkowych, prezesów czołowych polskich grup producenckich oraz naukowców z dziedziny warzywnictwa oraz sadownictwa.

Serdecznie zapraszamy na konferencję oraz do odwiedzin serwisu www.sadyogrody.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!