Grupa spożywcza Agroliga zrealizowała plan finansowy na 2013 r. zakładający 3,6 mln euro zysku czyli o blisko 18 proc. w porównaniu do 2012 r.. Przychody ze sprzedaży wyniosły 16,8 mln euro.

Agroliga podtrzymuje prognozy na ten rok i informuje, że obecne wydarzenia polityczne na Ukrainie oraz zamieszki w Kijowie nie mają wpływu na jej działalność.

- Obecnie skupiamy się na realizacji planu na ten rok. W tym celu prowadzimy prace przygotowawcze do kampanii siewnej. Pracujemy w normalnym trybie: sytuacja polityczna w kraju, a także zamieszki w Kijowie nie mają obecnie wpływu na naszą bieżącą działalność - mówi Alexander Berdnyk, prezes Agroligi.

Władze Agroligi przewidują, powołując się na analizy Instytutu FAPRI, że ceny żywności będą w kolejnych sezonach będą rosły, w szczególności oleju słonecznikowego.

Plan na 2014 r. zakłada osiągnięcie 18 mln euro przychodów i 3,64 mln euro zysku netto. Uprawy słonecznika zajmą w tym roku 1956 ha, a rzepaku ozimego 646 ha. Duży areał zajmie również pszenica i jęczmień, odpowiednio 904 ha i 1305 ha.

Grupa Kapitałowa Agroliga zarejestrowana na Cyprze ma pięć ukraińskich spółek, w większości prowadzących działalność w rejonie Charkowa. Podstawowymi kierunkami działalności jest produkcja oleju, zbóż i mleka. Grupa aspiruje do lokalnego lidera w produkcji oleju. W planach spółki na najbliższe lata jest rozszerzenie pogłowia bydła mlecznego, zwiększenie produkcji oleju i zbóż. Od lutego 2011 r. Agroliga jest notowana na New Connect.

Podobał się artykuł? Podziel się!