Grupa Kapitałowa Agroliga w większości prowadząca działalność w rejonie Charkowa, rozpoczęła przygotowania do wiosennej kampanii siewnej.

Podobnie jak w poprzednich latach główny akcent zostanie postawiony na uprawę roślin oleistych. Uprawy słonecznika zajmą w tym roku 1956 ha, a rzepaku ozimego 646 ha. Duży areał zajmie również pszenica i jęczmień, odpowiednio 904 ha i 1305 ha.

Szczególną uwagę w zakresie zwiększenia wydajności władze spółki chcą poświęcić kukurydzy, która będzie zasiana na powierzchni 601 ha.

- Do tej pory uprawy kukurydzy nie miały dużego znaczenia dla spółki i zajmowały od 4 do 6 proc. banku ziemi. W ostatnim dwóch latach wzrosła rentowność tej uprawy, dlatego w tym sezonie włożymy więcej wysiłku w zwiększenie jej wydajności z hektara - wyjaśnia Alexander Berdnyk, prezes Agroligi.

Agroliga podpisała 3 miesięczną umowę na eksport oleju słonecznikowego do Indii. Umowa dotyczy dostaw 1000 ton oleju. Kontrakt rozliczany jest w dolarach. Władze spółki liczą, że na zwiększenie dostaw do Indii w przyszłości.

- Indyjskie firmy są coraz bardziej zainteresowane ukraińską żywnością, dlatego liczymy, że pierwszy kontrakt otworzy nam drogę do kolejnych dostaw na ten perspektywiczny rynek -. tłumaczy Alexander Berdnyk.

Grupa Kapitałowa Agroliga, zarejestrowana na Cyprze ma pięć ukraińskich spółek. Podstawowymi kierunkami rozwoju działalności Agroligi jest produkcja oleju, zbóż i mleka. W planach spółki na najbliższe lata jest rozszerzenie pogłowia bydła mlecznego, zwiększenie produkcji oleju i zbóż. W 2012 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 16,5 mln euro, natomiast zysk netto spółki osiągnął 3,2 mln euro. Agroliga jest notowana na polskiej giełdzie New Connect.

Podobał się artykuł? Podziel się!