- Wydajność była wyższa o 15,3 proc. w porównaniu do średniej na ukraińskim rynku w 2012 roku. Jednocześnie wydajność grupy wzrosła o 18,6 proc. na ha w porównaniu do ubiegłego roku - czytamy w komunikacie.

Jak informuje ISB spółka podała, że jej zbiory w większości zostały nienaruszone przez warunki pogodowe. Agroton ujawnił, że 43,3 tys. ha zimowej pszenicy z czego 40,7 tys. ha było nienaruszone i osiągnęło wydajność rzędu 3,37 tony na hektar. Pozostałe 2,6 tys. ha zostało częściowo uszkodzone i osiągnęło średnią 1,21 tony z hektara.

- Oczekujemy mocnych rezultatów finansowych w tym roku, zwłaszcza że kontynuujemy działania zmierzające do osiągnięcia wyższego wzrostu i założonych celów finansowych - powiedział CEO Agrotonu Yuriy Zhuravlev, cytowany w komunikacie.

Agroton Public Limited miał 0,27 mln USD skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2011 roku wobec 15,99 mln USD zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ogółem ze sprzedaży wyniosły odpowiednio: 99,74 mln USD wobec 57,25 mln USD rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!