PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Eksport pszenicy z Rosji niższy prawie o 40 proc.

Autor: farmer.pl

Dodano: 19-04-2013 14:52

Tagi:

- Dostępne dane potwierdzają wyraźny, prawie 40-proc., spadek eksportu pszenicy z Rosji w bieżącym sezonie – informują analitycy Banku Gospodarki Żywnościowej. Od razu jednak zauważają, że sprzedaż na niektórych rynkach znacznie wzrosła.Główne kierunki eksportu to kraje wokół Morza Śródziemnego i Zatoki Perskiej.

- Według danych Międzynarodowej Rady Zbożowej, w pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego sezonu (lipiec/styczeń) Rosja wyeksportowała 10,1 mln t pszenicy. To znacznie, bo o 38 proc., mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej, kiedy eksport wyniósł 16,4 mln t - informuje BGŻ.

Największy spadek w ujęciu bezwzględnym (o 2,5 mln t) zanotowano w przypadku eksportu do Egiptu. Kraj ten nadal jest jednak największym odbiorcą rosyjskiej pszenicy.

- O ile w ubiegłym sezonie w analizowanym okresie Rosjanie sprzedali tam 5,2 mln t, co stanowiło 32 proc. całego eksportu, to w bieżącym roku już tylko 2,7 mln t, co odpowiadało 26 proc. - podkreśla BGŻ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • . 2013-05-07 05:54:37
    Rosjanie nie stosuja tyle tego świnstwa co zowie sie "ochrona"przed chorobami roslin,za to z cala pewnoscia szkodzi czlowiekowi gdy to zje.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!