Dzięki dobrej kondycji segmentu zbóż i roślin oleistych IMC wypracowało w 2015 r. przychody na poziomie 140 mln USD – zgodne z prognozami władz spółki.

Jak wynika z jej danych, największy udział w sprzedaży produkcji roślinnej miała kukurydza (608 tys. ton). Sprzedaż tego zboża wzrosła w 2015 r. o 20 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Większość kukurydzy trafiła na eksport. W sumie za granicę w ubiegłym roku IMC sprzedało ponad 82 proc. produkcji roślinnej (629 tys. ton). To, aż o 22 proc. więcej niż w 2014 r.

- Większą sprzedaż w tym segmencie udało się zrealizować pomimo trudnych warunków atmosferycznych w lecie, które miały wpływ na uprawy kukurydzy. W 2015 r. na polach IMC zebrano w sumie 638 tys. ton zbóż i roślin oleistych, czyli o 10 proc. mniej niż w 2014 r. Oprócz problemów z pogodą miały na to wpływ również zmiany struktury upraw – podkreślała firma podczas konferencji.

Pomimo niekorzystnych warunków IMC udało się uzyskać wysoką wydajność soi. Pierwszy raz w historii spółki, wydajność z hektara tej uprawy była lepsza niż średnia na Ukranie (IMC: 2,6 t/ha, średnia dla Ukrany: 1,9 t/ha).

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa gospodaruje na powierzchni 136,7 tys. ha. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!