PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Japończycy chętnie przyjmą mięso kulinarne z Rosji

Wszystko wskazuje na to, że Rosja w 2014 r. rozpocznie eksport mięsa kulinarnego do Japonii.W tym celu obie strony spotkały się w połowie grudnia br. Podczas oficjalnych rozmów przedstawiciele japońskiego ministerstwa rolnictwa wyrazili silne zainteresowanie rozpoczęciem importu rosyjskiej wieprzowiny i wołowiny pod postacią kawałków mięsa kulinarnego.

Rosselhoznadzor podkreślił, że strona rosyjska dostosuje się do standardów i norm prawnych w celu spełnienia wszystkich wymogów, tak aby jak najszybciej rozpocząć eksport do Japonii.

Japończycy potwierdzili, że udzielą wszelkich wskazówek, które pomogą wejść na ten rynek potencjalnym dostawcom mięsa z Rosji. Wcześniej jednak obie strony będą musiały przeprowadzić inspekcje weterynaryjne w zakładach starających się o pozwolenia na eksport.

Alexei Alexeenko, rzecznik prasowy Rosselkhoznadzor powiedział, że kontrole w rosyjskich zakładach mięsnych odbędą się latem 2014 r. Prawdopodobnie później będzie można się spodziewać zniesienia ograniczeń w imporcie rosyjskiego mięsa przez Japonię.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!