Minister Rolnictwa Kazachstanu Achmietżan Jesimow stwierdził: - W ten sposób chronimy interesy krajowych producentów i zapewniamy warunki, w których nasze cukrownie spełnią swoje zobowiązania w zakresie zaopatrzenia ludności w biały cukier. I podkreślił, że - Powyżej tej kwoty, dostaw importowego cukru do Kazachstanu nie będzie.

Wyjaśnił, że kwota ta będzie podzielona pomiędzy te przedsiębiorstwa, które mają już podpisane kontrakty na dostawę cukru: - w tym celu, aby przedsiębiorstwa te nie poniosły kar umownych za niewykonanie kontraktów.

Wcześniej minister rolnictwa Achmietżan Jesimow ostrzegał, że możliwa jest zmiana wysokości cen na cukier i zaproponował w związku z tym przyjąć środki ochronne.

- Od początku roku ceny na cukier trzymają się na poziomie 100 tenge za kg (0,83 USD). Ale dzisiaj ceny mogą zmienić się, ponieważ Rosja przyjęła bardzo twarde środki ochrony rynku rosyjskiego przed importem cukru, a to może zdestabilizować sytuację - powiedział A. Jesimow. – I dlatego także musieliśmy przyjąć odpowiednie rozporządzenie.

Źródło: « Podobał się artykuł? Podziel się!