Mechanika Nawrocki zajmuje się produkcją maszyn do granulacji pasz i biomasy: trocin i słomy. Spółka jako generalny wykonawca wykonuje montaż mechaniczny i elektryczny, instalacje wodno-parowe i pneumatyczne oraz inne prace prowadzące do oddania gotowego obiektu. Drugim segmentem działalności jest projektowanie linii granulacji pasz, biomasy oraz wytwórni pelletów. Mechanik świadczy również usługi serwisowe.

Firma Mechanika Nawocki wygrała kontrakt na dostawę dwóch linii technologicznych do granulacji pasz oraz modernizację dotychczasowo eksploatowanych urządzeń. Atutem oferty polskiej firmy była elastyczności cenowa oraz możliwość sfinansowania transakcji na korzystnych warunkach.

Bank Gospodarstwa Krajowego zrealizował transakcję w ramach umowy z Belagroprombankiem, który na rynku białoruskim jest odpowiednikiem polskiego BGŻ.

- Rośnie zainteresowanie eksporterów możliwościami oferowanymi przez BGK w ramach Rządowego Programu Wspierania Eksportu. Kredytowanie zagranicznych nabywców polskich towarów i usług odbywa się poprzez banki, na które BGK razem z KUKE SA wyznaczyli limit. Banki te są stronami umów finansowania, a tym samym są dla BGK swoistymi gwarantami spłaty zobowiązań przez zagranicznych kontrahentów - mówi Krzysztof Kluza dyrektor BGK.

Podobał się artykuł? Podziel się!