PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Na Ukrainie oziminy w dobrej kondycji

Na początku grudnia około 92 proc. areału zbóż ozimych na Ukrainie, które już zdążyły wykiełkować, co odpowiada powierzchni ponad 7 mln ha, było w dobrej lub zadowalającej kondycji – informuje FAMMU/FAPA na podstawie Reuters.Nasi wschodni sąsiedzi obsiali 8,1 mln ha zbożami ozimymi, z czego wykiełkowało ok. 94 proc. Według ukraińskiego ministra rolnictwa, aż 62 proc. ozimych zbóż jest w dobrym stanie, a stan 30 proc. można ocenić na zadowalający.

- W większości rejonów pojawił się śnieg, co oznacza dobre wejście ozimin w okres przezimowania. Natomiast w południowych i wschodnich rejonach pojawiły się opady deszczu - podaje FAMMU/FAPA.

W roku ubiegłym areał zasiewów ozimych zbóż był co prawda nieco większy - 8,4 mln ha. Jednak na powierzchni aż 1,2 mln ha ziarno nie wykiełkowało ze względu na dotkliwą, jesienną suszę.

- Tegoroczne zbiory zbóż na Ukrainie są szacowane na 46 mln t w porównaniu do 56,7 mln t rok wcześniej. Przeciętne plony są oceniane na 3,16 ton z ha wobec 3,76 ton z ha rok wcześniej - informują analitycy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!