Obserwujemy stale rosnące znaczenie firm rolniczych, również w analitycznych opracowaniach oraz opiniach ekspertów, którzy uważają, że sektor ten ma duży potencjał. Wpływa to na przedsiębiorstwa rolne, które obserwując zainteresowanie inwestorów, biorą pod uwagę udział w rozwoju rynków rolnych.

Jedną z takich firm jest ukraiński B.I.G. Harvest, produkujący słonecznik, kukurydzę i pszenicę. W celu zwiększenia atrakcyjności spółki oraz już wypracowanej rentowności, management firmy bardzo starannie analizuje bieżącą sytuację sektora, aby ocenić możliwość zastosowania efektu dźwigni na rynkach zagranicznych.

Rolnicza spółka operująca we wschodniej Ukrainie jest przekonana, że zapowiadany wzrost demograficzny, zmiany w strukturze żywności oraz alternatywny popyt ze strony rynków bioenergii w połączeniu z postępującą urbanizacją czynią z sektora rolnego przystań dla poszukujących pewnych możliwości rozwoju.

Duże obszary żyznej ziemi na Ukrainie dają jej mocną pozycję na światowych rynkach towarów rolnych. Ukraińskie rolnictwo to wciąż niewykorzystany w znaczącej mierze potencjał dla inwestorów, którzy poszukują możliwości udziałów we wzrostach na wschodzących rynkach w Europie.

Przedstawiciele B.I.G. Harvest są przekonani, że sektor rolny - zarówno światowy, jak i europejski - największe wzrosty ma jeszcze przed sobą. W ich opinii największe szanse na udział w nich mają firmy z dużym doświadczeniem oraz know-how w zakresie innowacyjnych technik stosowanych w rolnictwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!