Gazeta pisze, że "Putin oznajmił, iż w najbliższym czasie możliwa jest wizyta ministra rolnictwa Polski w Rosji i że mogą zostać podpisane porozumienia o dostawach produkcji z niektórych polskich zakładów mięsnych na rosyjski rynek".

Według "Kommiersanta", "wszystko wskazuje na to, że nowemu polskiemu premierowi udało się przerwać blokadę".

"Okazuje się nawet, że żadnej blokady nie było. Rosyjski rząd potrzebował jedynie trochę ciepła i wzajemności w rozwiązywaniu tego problemu" - ironizuje dziennik.

Prezydent Rosji poinformował w czwartek, po rozmowach z premierem Włoch Romano Prodim, że dostrzega postęp w stosunkach jego kraju z Polską, a jako przykład wymienił umożliwienie rosyjskim inspektorom skontrolowania polskich przedsiębiorstw rolnych.

Putin powiedział, iż poinformował Prodiego, że "kontakty z polskimi kolegami rozwijają się pozytywnie". Gospodarz Kremla przypomniał w tym kontekście, że "rosyjskim specjalistom zezwolono na skontrolowanie niektórych przedsiębiorstw rolnych w Polsce".

Putin powiedział też, że "nowe kierownictwo Polski opowiada się za jak najszybszym rozwiązaniem wszystkich problemów". "Działania idą w pozytywnym kierunku i są określone postępy" - oznajmił.

Rosyjski prezydent zaproponował, aby polski minister rolnictwa przyjechał do Moskwy w celu omówienia problemów związanych z dopuszczeniem polskich produktów rolnych na rosyjski rynek.

"Uważam, że byłoby celowe, gdyby polski minister rolnictwa złożył wizytę w Rosji, aby uregulować kwestię dopuszczenia na rosyjski rynek produktów rolnych z konkretnych polskich przedsiębiorstw, co do których właściwe służby Rosji i Polski osiągną porozumienie" - powiedział Putin.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!