PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Od sierpnia kartki na chleb

Autor: Opr. Eugeniusz Kędzierski

Dodano: 22-07-2008 10:50

Tagi:

Ukraina nie będzie dotowała piekarzy. Wprowadzi kartki na chleb. Mieszkańcy dużych miast otrzymają je już z początkiem sierpnia. Rząd Ukrainy zaopatrzy w kartki na chleb niezamożnych mieszkańców. Tylko w Kijowie otrzymaja je około 100 tysięcy mieszkańców.W stolicy Ukrainy możliwość wprowadzenia kartek rozważało się od dawna. Przedstawiciel administracji w Kijowie, naczelnik głównego urzędu ds. polityki cenowej Wasilij Jastrubinskij informował wcześniej, że takim sposobem będzie funkcjonował mechanizm pomocy niezamożnym mieszkańcom.

"Dzięki kartce socjalnej ludzie będą mogli kupować najtańsze rodzaje chleba w sytuacji wzrostu ceny na nich", - wyjaśniał urzędnik, dodając, że władze nie chcą dalej dotować piekarzy, z powodu niskiej efektywności takiego sposobu powstrzymywania wzrostu cen. 

Od rozmów do działań ukraińskich urzędników zmusił oczekiwany dwukrotny wzrost cen na chleb, który, według słów analityków, rozpocznie się w sierpniu. Zwyżka cen musi nastąpić na Ukrainie, gdyż przy obecnej cenie chleba jego produkcja nie opłaca się.

Kijowska administracja wprowadziła następujące ceny na chleb: chleb ukraiński żytni - 3 UAH za bochenek 900 g (1,32 zł) zamiast 1,64 UAH, chleb pszenny - 2,4 UAH za bochenek 650 g (1,06 zł) zamiast 1,6 UAH, bułka pszenna - 2,5 UAH za 500 g bułkę (1,1 zł) zamiast 1,4 UAH. Ogółem chleb zdrożał 1,5-2 razy.

Najbiedniejszym obywatelom będzie udzielona pomoc w wysokości 15 UAH miesięcznie.

Gazeta " Podobał się artykuł? Podziel się!

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!