PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Protestujący w Kijowie zajęli ministerstwo rolnictwa

Protestujący w Kijowie zajęli ministerstwo rolnictwa

Protestujący w Kijowie przeciwnicy rządu zajęli w nocy z czwartku na piątek ministerstwo rolnictwa ogłaszając, że jest to odpowiedź na wcześniejszy apel prezydenta Wiktora Janukowycza, by demonstranci opuścili ulice miasta.Budynek, który znajduje się przy ulicy Chreszczatyk, tuż przy Majdanie Niepodległości, opanowano bez żadnych problemów; znajdująca się w nim ochrona nie stawiała oporu. Zorganizowano tam punkt grzewczy dla uczestników protestów.

W godzinach nocnych liderzy ukraińskiej opozycji ogłosili, że rozszerzają zasięg protestów i zbudowali kolejną barykadę na ul. Instytuckiej, która prowadzi do administracji prezydenckiej.

Protesty rozszerzają się i poza Kijów: od czwartku zajmowane są siedziby obwodowych (wojewódzkich) administracji państwowej, których szefowie podlegają bezpośrednio prezydentowi.

Ludzie przejęli kontrolę nad administracjami we Lwowie, Równem i Tarnopolu, oraz zabarykadowali dojścia do administracji w Iwano-Frankiwsku, Chmielnickim, Żytomierzu i Czerkasach.

W tym ostatnim mieście, położonym na południe od Kijowa, po początkowym sukcesie demonstrantów, którzy wdarli się do siedziby władz obwodu, ostro interweniowała milicja. W nocy wyparła ona ludzi na ulicę i zatrzymała 58 osób.

Sytuacja na Ukrainie, gdzie od dwóch miesięcy trwają protesty przeciwników rządu, którzy domagają się zmiany władz, zaostrzyła się w środę. Opozycja i lekarze poinformowali tego dnia o pięciu ofiarach śmiertelnych starć z milicją w Kijowie; cztery osoby zostały zabite z broni palnej.

Również w środę deputowani opozycji do Rady Najwyższej (parlamentu) ogłosili, że w jej miejsce powołują Radę Narodową Ukrainy i zapowiedzieli, że przedstawiciele opozycji w radach obwodów mają tworzyć terenowe Rady Narodowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Podlasiak 2014-01-24 18:50:36
  @jarki Dobrze by było, gdyby chcieli produkować soje. Wielu by na tym skorzystało, ale im nie można za bardzo ufać. Ale to scenariusz, który nie dojdzie do skutku, przynajmniej przez kilkadziesiąt lat. Putin ich nie pusci, a pozatym korupcja i mentalność to ogromne bariery. O zalanie europy zywnością przez nich tez nie ma co sie martwić. 3-4 lata temu Rosjanie i Ukraincy budowali wielkie obory, kupowali od nas masowo jałowki a teraz te obory zamykają. Czemu?? Przecież maja takie ogromne zapotrzebowanie w kraju?? Odpowiedz jest jedna TO JEST ROSJA
 • jarki 2014-01-24 18:02:56
  stosunki polsko-ukraińskie w historii były bardzo trudne i o tym trzeba pamiętać
  tylko z jakim sąsiadem nasze stosunki były dobre
  chyba już czas pomyśleć o układaniu dobrych
  Ukraina prawdopodobnie będzie zmierzała ku europie więc
  zastanówmy się co my rolnicy możemy stracić a co zyskać
  niewątpliwie jest tam ogromny potencjał w rolnictwie jak go wykorzystać
  zachęcić Ukraińców do siania na dużą skalę soi niemodyfikowanej
  w ten sposób zmniejszy się powierzchnia uprawy zbóż a my europejczycy
  uniezależnimy się od importu badziewia z za oceanu
  ot takie moje optymistyczne ale realne przemyślenie :)
 • chłop z wołynia 2014-01-24 13:56:15
  UPA na zachodniej Ukrainie rośnie w siłę ,dla Polski mało ciekawa przyszłość
 • Helmut 2014-01-24 13:37:30
  Wpis ten, w kontekście zdarzeń na Ukrainie oraz charteru branżowego niniejszego portalu, należy uznać za wyjątkowo niefortunny.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!