PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rosja będzie eksportować drób do Unii

Rosjanie przygotowują się do rozpoczęcia wysyłek drobiu do Unii Europejskiej. W tym celu dostosowują krajowy system kontroli jakości do standardów unijnych.W połowie czerwca br. eksperci z Biura ds. Żywności i Weterynarii Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) skontrolowali rosyjski system nadzoru produkcji mięsa drobiowego przeznaczonego do eksportu do UE informuje FAMMU/FAPA.

Specjaliści z SANCO odbyli wizyty w dwóch zakładach przetwórczych, w gospodarstwie hodowlanym drobiu, w Międzyregionalnym Laboratorium Weterynaryjnym oraz w Centralnym Naukowym Laboratorium Weterynaryjnym w Rosji. Inspektorzy podkreślili osiągnięcie przez Rosjan znacznego postępu oraz wypełnienie zaleceń z poprzedniej kontroli. Niektóre zalecenia zostały już w pełni wdrożone, a inne znajdują się obecnie w kończonym stadium implementacji. W ciągu miesiąca DG SANCO przedstawi stronie rosyjskiej projekt raportu z przeprowadzonego audytu.

W ciągu ostatnich 5 lat produkcja drobiu w Rosji wzrosła o 75 proc., w 2010 r. rosyjskie białe mięso trafiło na rynki krajów Azji Południowo-Wschodniej. Eksperci przewidują, że wzrost krajowej produkcji pozwoli Rosjanom na zwiększenie potencjału eksportowego w latach 2012-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!