Działanie to spowodowane jest faktem, że strona niemiecka na dzień dzisiejszy nie może zagwarantować, że produkty pochodzenia zwierzęcego sprowadzane z Niemiec są wolne od dioksyn - powiedział Dankwert. Dodał również, że obecnie wyszukiwane są i badane pod kątem obecności dioksyn wszystkie niemieckie produkty pochodzenia zwierzęcego. Jak dotąd nie wykryto dioksyn w przebadanych produktach. Podobny system wprowadziła Ukraina, a Białoruś wprowadziła całkowity zakaz importu wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego z Niemiec.

Giennadij Oniszczenko, szef Federalnych Służb Nadzoru Praw Konsumenckich i Ochrony Dóbr (Rospotrebnadzor) uważa, że konieczne jest wysłanie do Niemiec grupy niezależnych ekspertów, którzy zbadają, jak wygląda sytuacja skażenia dioksynami. Nie ma gwarancji, że mięso zostało zniszczone - dodał Oniszczenko.

Szef Rospotrebnadzoru poinformował Rosjan, którzy obawiają się skażenia mięsa, aby kupowali rosyjskie mięso i inne produkty, zapewniając, że zarówno drobiu, jak i wieprzowiny jest wystarczająco dużo. Podobał się artykuł? Podziel się!