Grupa Cherkizovo w Rosji zwiększyła swoją produkcję wieprzowiny o około 79 proc. do poziomu 17,5 tys. ton wagi żywej. Grupa ta należy do grona głównych producentów wieprzowiny oraz drobiu. Swój wynik w pierwszym kwartale br osiągnęła dzięki uzupełnieniu mocy produkcyjnych w okolicach miejscowości Lipetsk i Tambov.

Grupa ta także zwiększyła w analizowanym okresie sprzedaż mięsa drobiowego o 6 proc. oraz całości o 9 proc. W przybliżeniu sprzedano więcej mięsa przetworzonego około 30,8 tys. ton niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wtedy wielkość sprzedaży była na poziomie 28,4 tys. ton). Wzrost ten jest odpowiedzią na rosnący popyt w Rosji. Sergei Mikhailov, generalny dyrektor Grupy Cherkizovo, zdradził że w najbliższej przyszłości będzie chciał nadal rozwijać produkcję wieprzowiny oraz drobiu, tak aby osiągnąć poziom sprzed kryzysu.

W 2009 roku grupa ta zapowiadała wprowadzenie dużego projektu wartego około 1,2 mld Euro i realizowanego w regionie Lipetsk. Zaangażowała się w budowę zakładu ubojowego mogącego przetwarzać około 80 ton mięsa drobiowego i wieprzowego na godzinę. Projek ten ma zakończyć się w 2014 roku.

Źródło:PigProgress/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!