Import mięsa w Rosji dość znacznie się obniżł. Prawdopodobnie grudniowy spadek ma miejsce z powodu powstałej nadwyżki towarów i słabszej sytuacji ekonomicznej. W pierwszych dwóch tygodniach grudnia, Rosja zaimportowała 20 tys. ton wieprzowiny, 25 tys. ton wołowiny i 32,5 tys. ton mięsa drobiowego. Te dane wskazują, że całkowity import w tym miesiącu będzie znacznie niższy niż w poprzednich.

Dla porównania w Rosji, zwykle średnia miesięczna importu wieprzowiny wynosiła 62,5 tys. ton, jak podaje tamtejsze stowarzyszenie producentów mięsa. Import wołowiny zaś w październiku był na poziomie 75 tys. ton, a we wrześniu 81 tys. ton. Ilość mięsa drobiowego zaimportowanego w pierwszych dwóch tygodniach grudnia br. była połowę mniejsza niż zanotowana w grudniu 2007 r.

Zdaniem rosyjskich producentów mięsa Głównym powodem załamania się importu jest to, że w Rosji chłodnie są już przepełnione, a importerzy mają problemy z przepływem pieniądza, a to z kolei jest konsekwencją aktualnie panującego kryzysy na międzynarodowym rynku finansowym.

Źródło: PigSite/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!