O udanych zbiorach świadczą przede wszystkim wskaźniki plonów uzyskiwanych z obsianego hektara. W najważniejszych dla B.I.G. Harvest Group ziarnach wskaźniki te są wyższe niż krajowe.

- Dla pszenicy ten wskaźnik sięga u nas 4,26 tony z hektara, podczas gdy na Ukrainie wynosi on 3,28. Natomiast słonecznika zebraliśmy aż 2,23 tony z hektara, a krajowy wskaźnik to 1,67. Świadczy to o tym, że nasze metody uprawy ziemi i nowoczesne technologie stosowane do obsiewu przynoszą bardzo dobre rezultaty – komentuje CEO B.I.G. Harvest Group, Jewgienij Ischchenko-Giller.

W sumie, spółka uzyskała lepsze wskaźniki na swoich polach niż wynosi średnia krajowa. Dla pszenicy jest to o 29,9 proc. więcej, a dla słonecznika o ponad 33,5 proc. Firma na swoich polach stosuje m.in. bez orkową technologię uprawy ziemi.

B.I.G. Harvest Group w zakończonym sezonie obsiała około 20 tysięcy hektarów pól, z których zebrano prawie 70 tysięcu ton zbóż. Do końca października firma planuje zakończenie zbiorów z około 3 tysięcy hektarów. Podobał się artykuł? Podziel się!