- Potrzebujemy środków na dalszą ekspansję i rozwój. Jednocześnie zależy nam na zwiększeniu rozpoznawalności firmy wśród potencjalnych inwestorów i kontrahentów. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić akcje spółki na rynek NewConnect - poinformował, cytowany w komunikacie, Vasyl Barylyuk, prezes Chmielnicki Mlyn Group.
Ukraińska spółka zamierza zadebiutować na NewConnect na początku przyszłego roku. Wcześniej przeprowadzi prywatną ofertę akcji nowej emisji. Tak pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na inwestycje i zwiększenie produkcji.

Doradcami finansowym spółki są Capital One Advisers oraz ukraińska firma Citadel Capital.

Zgodnie ze wstępnym audytem IFRS w roku obrachunkowym 2010/2011 przychody ze sprzedaży spółki Chmielnicki Mlyn wyniosły 11,8 mln EUR.W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 38 tys. ton mąki, co daje jej 40-proc. udział w regionie.

Chmielnicki Mlyn, przedsiębiorstwo rolne z terenu Zachodniej Ukrainy, zajmuje się produkcją, przetwórstwem, przechowywaniem i handlem zbożem. Spółka dzierżawi 19 tys. ha jakości ziemi, na której uprawia głównie pszenicę i żyto. Należące do firmy młyny produkują dziennie do 190 ton mąki pszennej, żytniej oraz pasz zwierzęcych. Chmielnicki Mlyn posiada również park maszynowy i stale rozbudowywane powierzchnie magazynowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!