Od 2000 roku B.I.G. Harvest Group zwiększył bank dzierżawionych gruntów prawie 40-krotnie. Również wyniki odzwierciedlają szybki rozwój. Marża EBITDA wypracowana przez spółkę wzrosła z 36 proc. w 2008 r. do 47 proc. w roku 2010. Celem B.I.G. Harvest Group jest dalsza poprawa marży operacyjnej i finansowej oraz uzyskanie jeszcze wyższej rentowności prowadzonej działalności.

- B.I.G. Harvest Group rozważa różne opcje finansowania rozpoczętych już projektów, które umożliwią wdrożenie tej strategii. Warszawska giełda jest takim miejscem dla ukraińskich firm, jak Ukraina jest naturalnym rajem dla producentów rolnych w Europie. Uważamy, że wypracowana już rentowność i skupienie się na dalszym rozwoju i integracji prowadzonej działalności jest dla inwestorów atrakcyjną możliwością skorzystania z dalszego wzrostu spółki – mówi Maksim Szinkarenko z Altera Finance, doradca B.IG. Harvest.

Będzie to możliwe dzięki wzmocnieniu segmentu produkcji roślinnej poprzez  rozbudowę możliwości przechowywania zbiorów. Spółka chce także postawić na powiększenie obecnego banku ziemi oraz jeszcze mocniej zintegrować całość działalności operacyjnej, co będzie możliwe dzięki włączeniu do przedsiębiorstwa młyna oraz przetwórstwa roślinnego i rozwojowi segmentu hodowli zwierząt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!