PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ukraiński sektor rolny zwiększa swoją wydajność

Rząd ukraiński nadal kontynuuje wsparcie dla swojego sektora rolnego. Do końca roku planuje ulokować 650 mln dolarów w sekcję produkcji i hodowli zwierząt.Dzięki wsparciu rządu i dotacjom, Ukraina będzie w stanie zwiększyć produkcję zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego.

W pierwszej połowie bieżącego roku, produkcja rolna ogółem wzrosła o 15,5 proc. w porównaniu do tego samego okresu z 2012 r.

Zapisane w budżecie państwa subwencje do utrzymania młodego bydła, które rolnicy otrzymali na początku 2013 r., pomogły zwiększyć pogłowie bydła ogółem o 5,2 proc. W efekcie produkcja wołowiny wzrosła o 1,4 proc.

Pomoc rządowa nie ominęła również producentów żywca wieprzowego, co zaowocowało wzrostem produkcji wieprzowiny o 7,1 proc w ujęciu rocznym.

Ukraiński rząd w dalszym ciągu będzie pracował nad rozwijaniem aktualnych programów pomocowych dla sektora produkcji zwierzęcej. Głównym celem będzie stymulowanie budowy nowych i modernizacji już istniejących gospodarstw, które będą zajmowały się chowem i hodowlą zwierząt.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • synek 2013-07-28 17:57:05
  ukraińcy kochają niemców,daliby sobie uciąć za nich rękę(niekoniecznie swoją) i niemiaszki to wykorzystują.
 • kissmy... 2013-07-26 14:28:31
  zmiany z sezonu na sezon nie mają większego znaczenia, ubiegły sezon był słaby, więc duża dynamika nie jest dużym zaskoczeniem, problemem może być struktura agrarna, duże wyspecjalizowane farmy z niemieckim kapitałem i technologią wykończą nas raz dwa po wejściu Ukrainy do UE
 • macko82 2013-07-26 12:57:46
  jebac ukraine nagle jeden rok urodzaju i ukraina rozwala wszystko!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!