Wyniki pokazują, jak wielkie są jeszcze możliwości drzemiące w potencjale produkcji rolnictwa ukraińskiego. Trzeba pamiętać, że gleby na tym terenie są zdecydowanie lepsze niż u nas, a średnie plony poszczególnych gatunków, są znacznie niższe od tych osiąganych w Polsce, a co dopiero w zachodniej Europie.

KSG Agro inwestuje. W trzecim kwartale 2012 r. spółka zakupiła maszyny rolnicze, w tym marki John Deere, o łącznej wartości 3 mln USD. - Nowe maszyny zostały już zastosowane podczas jesiennych prac polowych. Ponieważ warunki atmosferyczne w trakcie wysiewu były w tym roku bardzo korzystne, w 2013 r. można się będzie spodziewać znacznie wyższych plonów niż w 2012 r . - podaje firma.

Do 30 września wysiano w sumie blisko 27,9 tys. ha pszenicy ozimej, rzepaku i jęczmienia, a planowane jest jeszcze do obsiania po tym terminie 49,1 tys. ha.

Przychody Grupy za pierwsze 9 miesięcy 2012 r. wzrosły o 56 proc. do 18,6 mln USD w porównaniu z 11,9 mln USD w analogicznym okresie 2011 r. głównie ze względu na wzrost cen i wolumenu sprzedaży. Ekstremalne warunki pogodowe spowodowały niewielki spadek zysku brutto o 6 proc. do 18,7 mln USD. Wskaźnik EBITDA Grupy w okresie zakończonym 30 września 2012 r. wyniósł 19,6 mln USD w porównaniu do 19,7 mln USD w analogicznym okresie 2011 r.

- Wyniki te pozwalają nam sądzić, że cele finansowe spółki na 2012 r. zostaną osiągnięte oraz że w dalszym ciągu będziemy utrzymywać tempo wzrostu odpowiadające przyjętej przez nas strategii - stwierdził przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro Siergiej Kasianov.

Podobał się artykuł? Podziel się!