Ostatnio Sejm przyjął kilka ważnych ustaw – ocenił poseł. Ustawa o ubezpieczeniach pozwoli na pakietowe ubezpieczanie. Będzie narodowy ubezpieczyciel – to ważna zapowiedź, zważywszy opór towarzystw przed zapowiadanymi pakietami. Ubezpieczanie daje rolnikom bezpieczeństwo.
Poza tym ważna jest ustawa o funduszach promocji.

- Jako przedstawiciel opozycji miałem do niej zastrzeżenia: chciałem wzmacniania polskiego przetwórstwa, a nie firm zagranicznych – poprawki upadły. Podobnie było ze znakiem „Produkt polski”.

Jak ocenił poseł, ustawa ta to szansa na odzyskanie rynku wewnętrznego, podobnie jak ustawa o sprzedaży bezpośredniej, potocznie tak nazywana.

To szansa dla rolnictwa na rynku lokalnym – rolnik odzyska prawo wytworzenia i przetworzenia swoich produktów. Ważna byłaby też ustawa o spółdzielczości rolnej – projekt jest bardzo oczekiwany i długo zapowiadany, ale wciąż go nie ma. Klub Kukiz'15 przygotował też ważną ustawę o używaniu siedlisk na działalność pozarolniczą – pomogłaby rolnikom dywersyfikować dochody. - Mam nadzieję, że projekt ten będzie procedowany – mówił poseł.

W rolnictwie i poza nim ważne są też uregulowania dotyczące OZE.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!