PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Spłonął duży kurnik pod Łęczycą

Spłonął duży kurnik pod Łęczycą foto: PSP Łęczyca

Budynek inwentarski wraz z wyposażeniem oraz budynek gospodarczy spłonęły w pożarze, który wybuchł wczoraj rano w jednym z gospodarstw w Gledzianowie, w gminie Witonia pod Łęczycą (woj. łódzkie).Ogień zauważono około godziny 9 rano. Rolnicy przygotowywali właśnie kurnik do kolejnego zasiedlenia kurczakami. Płomienie błyskawicznie po świeżej ściółce rozprzestrzeniły się na cały obiekt o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych. Mimo szybkiej interwencji strażaków ogień ogarnął ściany i dach budynku, a następnie przedostał się również na budynek gospodarczy. Jeden z domowników, który próbował ratować sprzęt podtruł się tlenkiem węgla. Pomocy udzielili mu najpierw strażacy, a następnie ekipa ratowników z karetki pogotowia. Hospitalizacja mężczyzny nie była konieczna.
W akcji gaśniczej wzięło udział 6 zastępów strażackich - 3 z komend powiatowych w Łęczycy i Kutnie, oraz 3 z okolicznych jednostek ochotniczych w Daszynie, Witoni i Gledzianówku. Żywioł udało się opanować dopiero po 5 godzinach. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Trwa również jeszcze szacowanie strat, lecz wiadomo że będą olbrzymie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Młody 2018-01-03 20:35:03
  Zajarało się od wentylatora bo suszyli ściółkę na rzut . Dobrze że reszta kurników się nie zapaliła
 • Dzięki Pis jeszcze Polska nie zginęła !!! mimo,że nie głosowałem 2018-01-03 19:30:37
  Debil z PO umie tylko kraść,nie potrafi czytać,nie rozumie,nie wie co się wokół niego dzieje. On widzi tylko swoje koryto,które właśnie staje się puste
 • pawel 2018-01-03 15:10:31
  Wystarczy przeczytać tekst ze zrozumieniem, wyraźnie napisano że przygotowywano kurnik na nowy rzut...więc był pusty.
 • Realista 2018-01-03 13:01:01
  ile kurczaków się upiekło? Wyborcy PiS z pewnością by wszamali. Dla nich bez różnicy czy rząd do kitu czy żarcie do niczego. Oni żyją w swoim idealnym świecie, w którym wszystko jest słuszne, dobre i poprawne.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!