PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Australia: Farmerzy chcą produkować marihuanę leczniczą

Australia: Farmerzy chcą produkować marihuanę leczniczą W Australijskim stanie Victoria niedawno zakończyły się pierwsze zbiory leczniczej marihuany (Fot pixabay.com)

Autor: JK

Dodano: 27-02-2017 11:52

Tagi:

W australijskim stanie Victoria niedawno zakończyły się pierwsze zbiory leczniczej marihuany. Miały one charakter testowy.Coraz więcej krajów dopuszcza stosowanie marihuany leczniczej przez pacjentów z przewlekłym bólem. Są wśród nich m.in. Niemcy i Australia.

Handel marihuaną leczniczą jest zdominowany przez kilka koncernów farmaceutycznych pochodzących z USA, Kanady i Izraela

Rynek marihuany leczniczej w Australii jest obecnie wart 100 mln dolarów australijskich (1 dolar australijski = 3,1341 zł, NBP 24-02 -2017 r.). Dotychczas o zezwolenia na uprawę marihuany i produkcję marihuany leczniczej aplikowało 25 firm.

Producenci muszą spełniać surowe reguły, co w przypadku małych firm jest trudne do osiągnięcia. Dozwolona jest tylko uprawa w szklarniach, a w firmach prócz pracowników muszą być też zatrudnieni odpowiednio przeszkoleni ochroniarze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Marcin 2017-02-28 19:24:14
  Od wieków marihuana była specyfikiem używanym w medycynie ludowej. Współcześnie wiele badań potwierdza lecznicze właściwości marihuany: w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, znoszeniu złego samopoczucia podczas chemioterapii nowotworów i pobudzaniu apetytu u chorych na AIDS. Jednocześnie zawarte w marihuanie kannabinoidy mają też szereg działań szkodliwych - Marihuana i jej wpływ na zdrowie. Jak THC wpływa na mózg? W przypadku innego specyfiku uznano by je zapewne za działania niepożądane, lecz dyskusja o leczniczych właściwościach trawki ma swój kontekst ideologiczny.
 • Pele 2017-02-28 11:40:34
  Nareszcie jacyś rozumnie rolnicy!!Dość lobby bawełnianego! Ziemię trzeba uprawiać wydajnie a konopie rosną jak chwasty i jest na nie popyt olbrzymi na całym świecie! I nie mówię tu tylko o konopi siewnej, którą w Polsce uprawiało się kiedyś w każdej wiosce ale o tej właśnie leczniczej. Każdy, kto jak pan "skręt" pisze, że to nie lek i takie tam to osoba niedoinformowana, która wieży we wszystko co mu powiedzą w TvPis. Nasz minister zdrowia głosi takie "mądrości", że to nie lek i że w ogóle niczego nie leczy. Szkoda, że nie czytał wyników badań, z których jasno i wyraźnie widać, że nie sama marihuana jak to wiele osób uważa ale oleje na jej bazie nie tylko pomagają przy glejaku ale i mają korzystny wpływ na pacjentów z nowotworami lub przewlekłymi bólami. Tylko ktoś, kto nigdy nie cierpiał na takie rzeczy może gadać, że to nic nie pomaga. Insulina dla cukrzyków to też nie lek, tak samo jak protezy dla osób bez nóg czy rąk ale są to rzeczy pomocne, ułatwiające ludziom życie i NORMALNE funkcjonowanie jako obywatel. Każdy kto przez zabobony prezentowane przez nasz rząd nie widzi tego efektu, jest po prostu niedoinformowany. A rolnicy tym bardziej powinni o to walczyć, w końcu to oni by to uprawiali. Ale nie, lepiej robić to co wszyscy i narzekać, że ceny niskie w skupach...
 • RR 2017-02-27 14:21:45
  Skręt# poczytaj co to THC a co CBD jak się douczysz to wtedy może możesz się wymądrzać
 • skręt 2017-02-27 12:53:09
  Może panadoli i ibuprom nazwijcie leczniczym . Albo pawulon leczniczy , marihuana na pewno nie leczy a jedynie uśmierza ból . Jeśli by leczyła to po jej zażyciu powinna choroba minąć a tak jest to tylko środek na uśmierzenie bólu i to w sumie lepszy niż te powyżej które niszczą wątrobę . Zamiast ulegać obłudnej dezinformacji o leczniczych właściwościach marychy powinno ją się stosować jako naturalny środek na ból z czym bym się zgodził a przepychanie cannabis jako lek da tylko zarobić koncernom a do tego nie zostanie wprowadzony bo jeszcze nikt nie udowodnił że leczy a tylko pomaga w chorobie .
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!