Grupa Provimi jest wiodącym dostawcą pasz dla zwierząt.

Spółka Provimi uzgodniła z przedstawicielami koncernu Cargill termin rozpoczęcia konsultacji.

Przejęcie spółki Provimi przez Cargill umożliwi koncernowi wejście na niezwykle rentowny rynek premiksów i specjalistycznych dodatków do pasz, a także ugruntowanie obecnej pozycji na wschodzących rynkach w Ameryce Południowej, Rosji i Azji.

Cargill zobowiązał się dokonać dalszych inwestycji w rozwój działalności Provimi i zapewnić bardziej atrakcyjne perspektywy kariery dla pracowników całym świecie, włącznie z możliwością wymiany wiedzy i doświadczenia - poinformowała Anna Kryj, z firmy obsługującej pod kontem medialnym firmę Provimi.

Po przejęciu Provimi przez fundusz Permira w 2007 roku, kierownictwo Provimi wdrożyło strategię One Provimi, która doprowadziła do przekształcenia grupy zdecentralizowanych spółek w zintegrowaną, uzyskującą wyższe wyniki.

Obecnie, Provimi zajmuje się wyłącznie innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu żywienia zwierząt, które stanowią główny element wartości spółki.
W zeszłym roku, Provimi przejęła meksykańską spółkę NASSA. Proces transformacji zaowocował doskonałymi wynikami finansowymi. Wypracowany przez Provimi wskaźnik EBITDA rośnie stopniowo od 2007 roku. W pierwszym półroczu 2011 roku, wskaźnik EBITDA wyniósł 86 milionów Euro, czyli wzrósł o 20,3 proc.
Na początku roku, Zarząd spółki Provimi uznał, że jest ona gotowa rozpocząć kolejny etap rozwoju i rozpoczął strategiczny przegląd, który miał na celu przeanalizowanie możliwości rozwoju. Porozumienie z przedstawicielami koncernu Cargill jest bardzo obiecującym efektem tego procesu.

Cargill ma doskonałe przesłanki, by zostać naszym nowym właścicielem - jesteśmy przekonani, że połączenie spółki specjalizującej się w paszach z Provimi doprowadzi do pojawienia się na rynku nowego, silniejszego gracza i umożliwi nam jeszcze sprawniejsze dostarczanie innowacyjnych rozwiązań naszym klientom. Globalny zasięg koncernu Cargill oraz waga, jaką przykłada on do działalności związanej z paszami dla zwierząt umożliwi nam rozpoczęcie kolejnego etapu rozwoju spółki Provimi. Jest to także doskonała wiadomość dla naszych pracowników - koncern Cargill, który docenia zdolności oraz umiejętności naszego zespołu, otworzy przed nimi wiele nowych atrakcyjnych możliwości. Bardzo cieszymy się z perspektywy współpracy z naszymi nowymi właścicielami w przyszłości - powiedział Ton van der Laan, przewodniczący Rady Nadzorczej i prezes Provimi, komentując transakcję.