PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

FAO: Produkcja zbóż wzrośnie w tym roku o 8 proc.

Autor: PAP

Dodano: 07-10-2013 12:55

Tagi:

Produkcja zbóż w tym roku wzrośnie o 8 proc., głównie dzięki rekordowym zbiorom kukurydzy w USA, ale niektórym krajom zagraża dotkliwy głód - zapowiedziała w swoim raporcie Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).W ostatnim w tym roku kwartalnym raporcie "Perspektywy zbiorów i sytuacja żywnościowa" FAO przewiduje pomyślną sytuację pod względem zaopatrzenia w zboże na przełomie lat 2013/2014.

Zwiększona podaż będzie głównie wynikiem wzrostu produkcji kukurydzy w Stanach Zjednoczonych, które są największym światowym producentem zbóż. USA uzyskają rekordowe zbiory w wysokości 348 milionów ton kukurydzy, o 27 proc. więcej niż w ubiegłym roku, niesprzyjającym jej uprawie z powodu dotkliwej suszy.

Raport FAO wskazuje również obszary najbardziej zagrożone głodem: w pierwszej kolejności Syrię, gdzie z powodu wojny 4 miliony mieszkańców oczekują pomocy humanitarnej.

Pogarsza się również sytuacja żywnościowa Republiki Środkowoafrykańskiej i Demokratycznej Republiki Konga, gdzie łącznie głód zagraża ok. 8 milionom osób.

Od 7 października w rzymskiej siedzibie FAO będą obradować nad zagrożeniami wynikającymi z niedostatku żywności na niektórych obszarach planety ministrowie rolnictwa z ponad 40 krajów świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!