PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

FAO: Znów rośnie liczba głodujących na świecie

FAO: Znów rośnie liczba głodujących na świecie Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 17-09-2017 07:01

Tagi:

Na świecie znów rośnie liczba głodujących; jest ich o 38 mln więcej niż dwa lata temu - podkreślono w raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO, Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa i Światowego Programu Żywnościowego.W przedstawionym w piątek sprawozdaniu "Stan bezpieczeństwa żywnościowego i wyżywienia na świecie w 2017 r." te trzy oenzetowskie agendy mające swe siedziby w Rzymie podały, że liczba głodujących, których jest obecnie 815 mln, ponownie zaczęła rosnąć po stałym spadku notowanym w ciągu ostatnich 10 lat.

Głód dotyka 11 proc. ludności świata; od 2015 roku liczba głodujących wzrosła o 38 mln - poinformowano. Wzrost ten, wyjaśniono, wynika z rozprzestrzenienia się konfliktów i "szoku" zmian klimatycznych, między innymi suszy w Sudanie Południowym i innych częściach Afryki.

Jak wynika z raportu, ok. 155 mln dzieci w wieku do 5 lat z powodu niedożywienia cierpi na niedorozwój, a 52 mln - na chroniczne wycieńczenie.

"W ciągu ostatnich 10 lat konflikty drastycznie się wzmogły, stały się bardziej złożone i trudniejsze do rozwiązania" - podkreślono we wstępie do dokumentu. Dane wskazują, że prawie pół miliarda ludzi mieszka na terenach ogarniętych konfliktami.

"To dzwonek alarmowy, którego nie możemy zlekceważyć" - napisali autorzy. Wyrazili przekonanie, że nie uda się osiągnąć na świecie wyznaczonego wcześniej celu położenia kresu wszelkim formom niedożywienia do 2030 r. bez rozwiązania problemów, które zagrażają bezpieczeństwu żywnościowemu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • pprz 2017-09-18 09:10:52
    To niech przestaną się mnożyć! W Etiopii (pustynia) jest 5,7 urodzeń / kobietę i mają głód, a u nas, w krainie deszczem i błotem płynącej, 1,6!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.184.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!