PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

KE: 3,5 mld euro na walkę z głodem w najbiedniejszych krajach świata

Unia Europejska przeznaczy w latach 2014-2020 kwotę 3,5 mld euro na walkę z głodem w najbiedniejszych krajach świata - poinformowała Komisja Europejska.- Trudno zaakceptować to, że w dobie rewolucji technologicznej 870 mln ludzi głoduje, a z niedożywienia umierają rocznie 3 mln dzieci. Mamy środki, które pozwolą powstrzymać tę tragedię. Brakuje woli politycznej i determinacji, aby to zrobić. (...)Unia Europejska jest zdeterminowana, aby na zawsze skończyć z tym problemem - powiedział unijny komisarz ds. rozwoju Andris Piebalgs na konferencji w Londynie poświęconej problemowi niedożywienia na świecie.

Środki będą skierowane do 50 krajów świata, w tym 40 w Afryce, zarówno na pomoc zdrowotną, jak i inwestycje w rolnictwo, źródła wody i edukację, by poprawić dostęp do zdrowej żywności.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) liczba ludzi cierpiących głód stale maleje od 20 lat, ale postęp w zwalczaniu tego zjawiska spowolnił od lat 2007-2008. Wśród licznych przyczyn wymieniane są: światowy kryzys gospodarczy, wzrost cen produktów żywnościowych, rosnący popyt na biopaliwa oraz spekulacje dotyczące artykułów spożywczych i zmiany klimatu.

Według FAO w latach 2010-2012 na świecie dotkniętych "chronicznym głodem" było ok. 870 mln ludzi, z czego ok. 850 mln w krajach rozwijających się. Najwięcej ludzi cierpi głód w trzech regionach: w Azji Południowej (ok. 300 mln), w Afryce subsaharyjskiej (ok. 230 mln) oraz w Azji Wschodniej (ok. 170 mln).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!