PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Miód jarrah - australijskie złoto

Miód jarrah - australijskie złoto Miód produkowany jest z nektaru kwiatów drzewa eucalyptus marginata, nazywanego również jarrah; Fot. Shutterstock

Jeszcze do niedawna to miód manuka uznawany był za jeden z najzdrowszych miodów. Doczekał się jednak godnego konkurenta, mowa o australijskim miodzie jarrah.Miód produkowany jest z nektaru kwiatów drzewa eucalyptus marginata, nazywanego również jarrah.

- To niezwykły miód - przyznaje dr Rob Manning, badacz z australijskiego Departamentu Rolnictwa i Żywności. Miód jarrah ceniony jest przede wszystkim za swoje właściwości i szerokie zastosowanie. Zawiera on o 70 proc. więcej przeciwutleniaczy niż wiodący do tej pory miód manuka, ma również właściwości antybakteryjne, jest również bogaty w minerały.

Może być stosowany jako maść do oparzeń i zadrapań, doskonale sprawdza się w walce z infekcjami, może łagodzić również dolegliwości żołądkowe.

Zamknięte w słoiczku płynne złoto Australii wciąż jednak pozostaje rarytasem ze względu na wysokie koszty produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Redakcja farmer.pl 2018-01-03 14:10:58
  @Sandacz 28 dziękujemy za słuszną uwagę.
 • ByłysPZP 2018-01-03 14:01:31
  POZAZDROŚCIĆ. POZAZDROŚCIĆ MARKETINGU. ODSYŁAM DO DOKUMENTÓW INSPEKCJI WET - HISTORII NAKAZANIA ZNISZCZENIA KILKU KONWI MIODU LIPOWEGO Z POWODU HAMOWANIA NA PŁYTKACH (BAKTERIOSTATYKI) - BEZ OBECNOŚCI SUBSTANCJI LECZNICZYCH. Przypadek z Kotliny Kłodzkiej opisany w Pszczelarzu Polskim organie prasowym Polskiego Związku Pszczelarskiego.
 • Sandacz 28 2018-01-03 10:17:26
  W tekście jest drobny błąd - "Miód produkowany jest z pyłku kwiatów drzewa eucalyptus marginata, nazywanego również jarrah."- myślę, że powinno być napisane: " Miód produkowany jest z nektaru i pyłku kwiatów drzewa eucalyptus marginata, nazywanego również jarrah." lub wręcz samego nektaru (choć każdy miód zawiera "zapruszony" pyłek).
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!