Lloyd zapytany przez nas, czy rząd wspiera produkcję mleka, odpowiada, że to on wspiera rząd. Farmerzy w USA nie mają żadnyc dotacji do tego typu produkcji, podobnie zresztą jak w Unii Europejskiej. Ma natomiast dopłaty do uprawy kukurydzy.

Farmerzy za oceanem intersują się życiem politycznym swego kraju. Biorą udział w wyborach. Holterman mówi jednak wprost – nie będą głosował na Baracka Obame. Dodaje – Obama nie podnoś podatków. W jego oczach lepszym kandydatem jest republikanin John McCain.

Farmer narzeka na ilość podatków, które płaci. Jak mówi ciągle wpada na obiążenia fiskalne, które musi ponosić jego farma. Wprawdzie ze swojej działalności osiąga spory zysk, wynoszący ponad milion dolarów, to jednak wysokość różnych podatków, które płaci sięgnęła w 2007 r. pół miliona dolarów.

Lloyd Holterman

Autor: farmer.pl

Opis: Lloyd Holterman, farmer z Wisconsin, USA

Holterman wraz z żoną mieszka niedaleko Madison w stanie Wisconsin. Zajmuje się produkcją mleka. Utrzymuje ponad 800 krów mlecznych. Uprawia 800 ha gruntów, na których plonują przede wszystkim kukurydza i lucerna. Jego farma Rosy Lane zatrudnia 20 pracowników. Osoba zajmująca się dojem zarabia mięsięcznie nawet 4 tys. dolarów.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!